حصیر بافی

و امروز همین هنرصنعت توانسته است در میان رقابت جهانی خود را به عنوان طرحی مدرن در لیست دیزاینرهای (طراح دکوراسیون) معروف امروزی در جای جای جهان به نقش بکشد.

 


سبدی حصیری که در آشپزخانه‌ای مدرن در کنار ماشین لباسشویی خودنمایی می‌کند، حصیری که با پارچه‌های رنگی کلاف شده و در کف بالکنی در طبقه‌های فوقانی برج (پنت هاوس) در میان مبلمان رنگی زیبا نقش شده، پادری‌های حصیری زیبا، زیربشقابی‌هایی که بر روی میزهای نهارخوری ‪ ۱۸‬نفره پهن شده، گلدانی حصیری با نی‌های خیزران در گوشه‌ای از سرویس‌های بهداشتی، شمعهایی در قالب حصیر و همه و همه نشانگر قدرت و زیبایی این هنرصنعت زنده و پر روح است.
خمام، گلشن، جفرود، غازیان، بندرانزلی و روستاهای اطراف آن  از جمله کرکان و  آبکنارنقاطی هستند در گیلان که از نظر تولید حصیرهای زیبا و مرغوب شهرت بیشتری دارند.
بافته‌های آفتابی رنگ حصیرگیلان در انتظار مسافران نوروزی هستند تابه رسم هدیه سوغاتی باشندبرای کسانی که‌نتوانستند سفری هرچند کوتاه به شالیزارها، باغ‌های چای ، رودخانه‌های پر طراوت ، دریایی آبی و جنگل‌های مخملین این استان داشته و بارانهای پودری و نقره‌ای آن را تجربه نمایند.

منبع : وب سایت کرکان بندر انزلی

/ 0 نظر / 78 بازدید