شکار پرندگان در فومن و شفت آزاد شد

فارس: رئیس اداره محیط زیست فومن و شفت گفت: شکار پرندگان در شهرستان‌های فومن و شفت آزاده شده و از نیمه دوم آبان ماه جاری صدور پروانه شکار پرندگان برای شکارچیان صادر می‌شود.

علی‌اصغر روشنی افزود: متقاضیان شکار پرندگان وحشی مجاز می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم مانند مجوز حمل سلاح، کارت ملی، دفترچه شکار و پرداخت حق شکار به اداره محیط زیست فومن و شفت مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه مدت اعتبار هر پروانه شکار دو ماه بوده و قابل تمدید است، اظهار داشت: شکارچیان مجاز می‌توانند با اخذ پروانه شکار در مناطق و شکارگاه‌های آزاد استان نسبت به شکار پرندگان غیرحمایت شده مرغابی و خودکا، کبک، تیهو، سار، کبوتر، قمری و ... در روزهای پنجشنبه و جمعه اقدام کنند.

روشنی خاطرنشان کرد: تعداد شکار مجاز برای هر شکارچی هفت قطعه پرنده است ضمن اینکه دارندگان تفنگ‌های بادی 5/5 میلی‌متری در صورت داشتن دفترچه شناسایی شکارچیان می‌توانند با اخذ پروانه پرندگانی از خانواده‌های گنجشک و دارکوب سانان را شکار کنند.

رئیس اداره محیط زیست فومن و شفت تصریح کرد: این اداره با رعایت قوانین و مقررات صید و شکار از هفته جاری نسبت به صدور پروانه انتفاعی بهره‌برداری از پرندگان مهاجر و آبزی در قالب دادن مجوز کومه نماها و هکش نماها اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه زمان مجاز پروانه صید کومه نماها از تاریخ صدور تا 15 اسفند ماه سال جاری است، گفت: شکارچیان در آب‌بندان‌های آزاد مجاز به شکار 20 قطعه پرنده غیرحمایت شده هستند و صدور پروانه به اتباع خارجی متقاضی پروانه شکار از طریق سازمان محیط زیست کشور صورت می‌گیرد.

منبع : فارس

/ 0 نظر / 7 بازدید