کشف 10 کیلو کراک در رشت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از کشف بالغ بر 10 کیلوگرم ماده مخدر از نوع کراک در رشت خبر داد.

محمد حسین کارگرنیا امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت اظهار داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان روز گذشته در جدال با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی اعضای اصلی یک باند تهیه و توزیع ماده مخدر در شهر رشت شد.
وی ادامه داد: پس از کسب مجوزهای قانونی از مقام قضایی در بازرسی از مقر اصلی اعضای باند تهیه و توزیع مواد مخدر ضمن دستگیری سه نفر از سرکردگان باند مقدار 10 کیلو و 230 کیلوگرم کراک کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان اضافه کرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر استان در ادامه این عملیات موفق به دستگیری سه نفر تبعه افغانستان شدند که با باند مذکور در ارتباط بودند.
به گفته وی، در بازرسی از این افراد مقدار 80 سانت کراک، 30 سانت شیشه، 20 سانت هروئین و تعداد 20 عدد پایپ شیشه‌ای «وسیله استعمال شیشه» کشف و ضبط شد.
کارگرنیا با اشاره به کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان در سال جاری تاکنون خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز مجموع کشفیات استان 926 کیلوگرم ماده مخدر بوده است.
وی، این مقدار مواد مخدر را شامل 516 کیلو تریاک، 295 کیلو حشیش،21 کیلو هروئین و کراک، 34 کیلو حشیش و 15 کیلو دیگر ماده مخدر از نوع تریاک سوخته، گراس و... عنوان کرد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان خاطرنشان کرد: در این راستا 5 هزار و 740 نفر نیز دستگیر شدند که از این تعداد 155 نفر قاچاقچی مرد و 7 نفر زن،791 نفر توزیع کننده، 145 نفر خرده فروش و 4 هزار و 333 نفر نگهدارنده و حمل کننده مواد مخدر بوده‌اند.
وی از متلاشی شدن 30 باند تهیه و توزیع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در گیلان خبر داد. 

/ 0 نظر / 31 بازدید