سفر به ماسال

حتما تا به حال در مکانهای مختلف نامی از بهشت گم شده گیلان شنیده اید و همیشه براتون جالب بوده که بدونید کجاست.

بهشت گمشده گیلان نام منطقه ای خوش آب و هوا و سرسبز در استان گیلان است.

ماسال یا همان بهشت منطقه ای است که دیدن و تماشای آن هر بار با دفعات قبلی متفاوت است.

در 16 تیر با همسرم تصمیم گرفتیم به سمت ماسال حرکت کنیم.از قبل تدارک این سفر رو دیده بودم و تنها نگرانی که داشتم محل اسکان بود چرا که تو این منطقه چیزی به اسم هتل وجود نداره واین میتونه یکی از زیبایی های این بهشت باشه .البته من بعد از این سفر 2 بار دیگه به این منطقه سفر کردم که هر دفعه تجربه جدیدی رو تو این محل داشتم.

حدود 5 ساعت راه در پیش داشتیم و مسیر حرکت ما از تهران ، کرج ، قزوین که از اینجا وارد اتوبان جدید می شوید و به سمت منجیل حرکت می کنید بعد از منجیل ، رودبار ، امام زاده هاشم ، سراوان که بعد از پلیس راه سراوان یک تابلو وجود داره که شما را به سمت تالش و فومن هدایت می کند که جاده فومن سراوان است که در امتداد این مسیر به فومن می رسید که بهتر از از کمربندی فومن به سمت صومعه سرا حرکت کنید(عکس 1) که با تابلویی که روی آن آستارا – اردبیل نوشته شده است به آن سمت هدایت می شوید. حدود 10 کیلومتر بعد از صومعه سرا به تابلویی برخورد می کنید که شما را به سمت ماسال هدایت می کند(عکس 2)

شهرستان ماسال دارای 48.929 نفر جمعیت است که مرکز آن هم شهر ماسال نام دارد.این شهر دارای 2 بخش بنام های بخش مرکزی و بخش شاندرمن است.

ماسال دارای 94 روستا است که دارای 7250 هکتار زمین زیر کشت برنج و 3983 هکتار اراضی باغی است و حدود 70 هزار هکتار هم جنگل، که به همین دلیل آن را به بهشت تبدیل نموده است.

از شهر ماسال بوسیله تابلو به سمت ییلاقات ماسال هدایت می شوید.

وقتی وارد این جاده می شوید انرژی جدیدی به کالبد شما دمیده می شود.زمین های کشاورزی و مردان و زنانی که در حال کاشت و یا برداشت محصول خود هستند.پیرمردانی که در دسته های چند تایی در کنار جاده نشسته اند.با توجه به زمانی که در این منطقه هستید می توانید هوای متفاوتی را تجربه کنید.هوای گرم، بارانی ، سرد و ...

در زیر عکسهایی از این بهشت گمشده برایتان آماده کردم که تامیدوارم خوشتون بیاد

/ 0 نظر / 54 بازدید