همه چیز در مورد ماهیگیری

با سلام خدمت عزیزانی که به ماهیگیری علاقه دارند مطالبی را در این وبلاگ قرار داده ام که امیدوارم مورد قبول شما قرار بگیرد.

چوب کاسی - روش باز و بسته کردن

چوب کاسی را بر خلاف چوب و چرخ از سر و ابتدای نازک آن باز می کنند. بر خلاف چوب و چرخ که از سمت انتهایی آن باز می کنند. برای جمع کردن هم هر دو چوب را از انتها جمع می کنیم. باید توجه داشت که چه برای بستن چه باز کردن باید قطعات تلسکوپی را تکه تکه و مرحله مرحله باز کرد..نه اینکه یک دفعه.. در چوب کاسی اگر باز و بسته کردن مرحله مرحله نباشد گاهی قطعه های نازک درون قسمت قبلی خود گیر می کنند.

گره قلاب در ماهیگیری

 

 

 

 

 

 

بهترین ریسه جهت صید ماهی آمور

 

ماهی آمور از جمله باهوشترین ماهیها بشمار میرود و این موضوع صید این ماهی را مشکل میسازد برای صید موفق باید به نکات زیر توجه کنید:

1.حتما"از نخ فلوروکربن یا استتار طبیعی در ریسه استفاده کنید و وزنه را انتهای ریسه قرار دهیدو حداقل 10سانتیمتر از کف فاصله دهید.

2.این ماهی به صدا حساس است و خصوصا" حرکات بیرون آب را را به خوبی تشخیص میدهد پس سکوت را رعایت کنید و حرکات کنار آب را کاهش دهید .

3.طعمه های زیادی را میتوان استفاده نمود مانند: ترکیب خمیر ذرت وگندم ویونجه،جوانه نی ،کرم خاکی،ملخ و...اما بهترین طعمه ذرت شیرین تخمیر شده همراه پنیر وسیر  است که بصورت تصویری  در بالا ترسیم کردم.

4.از چوبهای با اکشن بالا ومقاوم و موتور 800استفاده کنید چون ماهی هنگام به دام افتادن فشار زیادی به سیستم ماهیگیری وارد می کند. نیازی به پرتاب بلند ندارید چون ماهی آمور برای تغذیه به حاشه آب میایدبخوصوص کنار بوته ها ونیزارهای کنار آب.

5.  حتما"یک ساعت قبل از ماهیگیری مکان مورد نظر را با ذرت شیرین و یونجه تازه طعمه پاشی کنید

 

روش صید ماهی کپور


در این روش پرتاپی صورت نمیگیرد و ریسه با قایق در عمق مناسب قرار میگیرد وسرب دوم گیره دار بوده  وبعد از فیکس شدن ریسه نصب میگردد وپس از به دام افتادن ماهی هنگام جمع کردن نخ سرب دوم را سریع جدا میکنیم نقش سرب دوم در کف نگه داشتن نخ جهت جلوگیری ازتماس ماهیها  هنگام شنا در عمق با نخ میباشد اگر قایق نداشتید ناچارا" سرب دوم را حذف کنید تا به روش پرتابی عمل کنید ضمنا " درجای که آب خروشان بوده وجریان آب شدید است از سرب سنگینتر استفاده کنید( سرب مناسب درآبهای آرام 110 گرمی ودر خروشان 250 گرمی )اگر سرب 250گرمی هم توسط جریان آب بحرکت درآمد مطمعن باشید در ان آب ماهی کپور نخواهید یافت چون این ماهی در آبهای آرام وساکن زندگی میکندمانند سدها،آبگیرها،مردابها،ونقاط آرام ررودخانه های پر آب وعریض، من شخصا" از رود ارس تا بحال کپور صید نکردم اما از سد ارس صید کردم که این خود گواهی این مطلب است که خاستگاه ماهی کپور رودهای خروشان نیست ولی گونه های دیگری  به علت آناتومی مناسب مانند زرد پر،ماش،سفید رودخانه ای ومغارچین برعکس کپور در این آبها یافت میشون

منتظر مطالب جدید در مورد ماهیگیری باشید

/ 0 نظر / 53 بازدید