اسامی نامزدهای رد صلاحیت شده در گیلان

شورای نگهبان رد صلاحیت برخی از داوطلبان نمایندگی حوزهای انتخابیه گیلان را اعلام کرد.

به گزارش شمال نیوز ، تعدادی از داوطلبان نمایندگی که صلاحیت آنها در هیئت اجرایی و نظارت استان تایید نشده و عدم احراز خورده بودند، در شورای نگهبان نیز رد صلاحیت شدند.

از حوزه انتخابیه رشت، صلاحیت روح الله  قهرمانی‌استاندار سابق گیلان در هیئت‌های اجرایی و نظارت استان و نیز شورای نگهبان رد شد.

همچنین رمضانعلی صادق زاده
نماینده مردم رشت در مجلس هفتم) و ناصر امینی (مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان) از حوزه انتخابیه رشت که صلاحیت آنها در دو هیئت اجرایی و نظارت رد شده بود، توسط شورای نگهبان نیز رد صلاحیت شدند.

از حوزه انتخابیه رشت صلاحیت مجتبی شفیعی (مسئول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان و فرزند نماینده مجالس سوم و چهارم فومن و شفت) و احمد نصرتی راد ( نماینده سابق رشت و معاون سابق برنامه ریزی استانداری)‌ توسط شورای نگهبان رد شد.

در شهرستان‌ آستارا نیز
شاپور مرحبا (نماینده مجالس چهارم، پنجم و هفتم) و فرهاد دلق‌پوش (نماینده مجلس هشتم) ؛ در حوزه انتخابیه فومن  علی میرزایی فلاح‌آبادی (نماینده فعلی مجلس ) و غلامرضا خاکسار (عضو شورای شهر رشت)‌ و محمد رضا خاکسار (شهردار سابق رشت) و از حوزه انتخابیه رودبار صمد مرعشی (نماینده مجلس هشتم) نتوانستند صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ کنند.

یاد آور می شود ، داوطلبانی که صلاحیت‌شان در هیات‌ مرکزی، هیات استانی و هیات اجرایی مورد تایید واقع شده بود اما در مرحله شورای نگهبان، صلاحیت‌شان تایید نشده بود، ظرف سه روز فرصت دارند شکایات خود را در تهران به شورای نگهبان و در استان‌ها به دفاتر نظارتی استان تحویل دهند و  شورای نگهبان هفت روز فرصت بررسی شکایات را دارد و در نهایت دوم اسفند نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

منبع : شمال نیوز

/ 0 نظر / 14 بازدید