صلاحیت 120 نامزد انتخاباتی گیلان تایید شد

معاون استاندار گیلان:
صلاحیت 120 نامزد انتخاباتی گیلان تایید شد

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان گفت: از 202 نامزد انتخاباتی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان صلاحیت 120 نفر تایید شد و 26 نفر انصراف دادند و بقیه نیز موفق به اخذ صلاحیت خود نشدند.

غلامعلی رضوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه اسامی تایید شدگان امروز اعلام می‌شود، اظهار داشت: وزارت کشور امروز اسامی تایید شدگان نامزدهای انتخاباتی را به طور رسمی به فرمانداری‌ها ابلاغ می‌کند.

وی، با بیان اینکه در گیلان 202 نفر داوطلب نمایندگی مجلس نهم شده بودند، افزود: از این تعداد، صلاحیت 120 نفر تایید شد ضمن اینکه 26 نفر انصراف دادند و 56 نفر نیز نتوانستند تایید صلاحیت خود را بگیرند.

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان با اشاره به تعداد تایید شدگان در شهرستان‌های استان اذعان داشت: در رشت 34 نفر، آستارا 4 نفر، آستانه‌اشرفیه 11 نفر، انزلی 4 نفر، صومعه‌سرا 6 نفر، لنگرود 10 نفر، رودبار 9 نفر، رودسر و املش 7 نفر، فومن و شفت 5 نفر، لاهیجان و سیاهکل 14 نفر و تالش، رضوانشهر و ماسال نیز 16 نفر داوطلب نمایندگی مجلس نهم هستند.

وی، درباره وضعیت آمادگی گیلان برای برگزاری انتخابات مجلس بیان داشت: امکانات لازم برای برگزاری انتخابات مردمی در استان فراهم شده است.

رضوانی افزود: زمینه پشتیبانی و استفاده از رایانه و پرینتر در استان به ویژه در انزلی ایجاد شده و دو هزار و 441 شعبه اخذ رٱی در گیلان تدارک دیده شده و در بندر انزلی نیز انتخابات 100 درصد رایانه‌ای است.

وی، با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات، ابراز داشت: در گیلان یک میلیون و 500 هزار نفر واجد شرایط رٱی دادن هستند که 46 هزار نفر رٱی اولی‌اند.

این مسئول، با توصیه به مردم برای انتخاب فرد اصلح، یادآور شد: همانگونه که مردم در رفتارهای اجتماعی خود دست به انتخاب برترین‌ها می‌زنند برای کارآمدی نمایندگان نیز فرد اصلح را انتخاب کنند تا عنصر لایقی برای ایران و گیلان باشد.

منبع :خبرگزاری فارس

 
/ 0 نظر / 9 بازدید