خسارت 30 میلیارد ریالی سیل در گیلان

مدیرکل بحران و حوادث غیرمترقبه گیلان گفت : سیلاب روز گذشته در مناطق مختلف استان تاکنون 30 میلیارد ریال خسارت به بار آورده است.

افشین عزیزی افزود: بیشترین مشکلات ناشی از سیلاب در شهرهای شفت، صومعه سرا، فومن، بخش هایی از سنگر، ماسال، لنگرود و سیاهکل رخ داده که شامل تخریب سردهنه های کشاورزی، آب شستگی راه های روستایی و آبگرفتگی منازل مسکونی است.

وی اضافه کرد: مسیر فومن به ماسوله که به دلیل شدت سیلاب و ریزش کوه مسدود شده بود به صورت اضطراری مرمت و باز سازی شده و رفت و آمد روستاییان در این مسیر انجام می شود.

عزیزی تاکید کرد: میزان خسارات نهایی وارده ناشی از سیلاب و ریزش کوه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز گفت: راه ارتباطی منجیل به رودبار ساعت 20 شب گذشته به صورت کامل بازگشایی شده و هم اکنون تردد در آن جریان دارد.

حجت شعبانپور افزود : در مسیر فومن به ماسوله نیز در سه نقطه ریزش یک طرفه آسفالت را داریم که برای تردد و ایمنی مسیر بسته شده و هم اکنون چهار دستگاه لودر، دو دستگاه بلدزر و هفت دستگاه ماشین آلات دیگر در حال بازگشایی مسیر هستند.

وی اضافه کرد: سیلاب مرتب از کوه سرازیز و به سمت جاده در حرکت است که برغم چندین مرتبه بازگشایی این مسیر همچنان سنگ و تنه درختان از کوه سرازیر شده و باعث کندی کار می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: گروه های راهداری استان همچنان در حالت آماده باش هستند، آب رودخانه در حال فروکش است که کار بازگشایی و پاکسازی را آسانتر خواهد کرد.

بارش باران که از شب چهارشنبه در مناطق مختلف استان گیلان اغاز شده بود موجب ریزش کوه در جاده قدیم منجیل به رودبار و فومن به ماسوله، سیلاب، تخریب سردهنه ها کشاورزی و برخی از اراضی کشاورزی و آبگرفتگی منازل و خیابانها و معابر شهرها و روستاهای استان شده است.

بر اثر جاری شدن سیلاب روز گذشته در شهرستان فومن یک دانش آموز دختر 13 ساله جان خود را از دست داده است.

منبع : جام جم آنلاین

/ 1 نظر / 13 بازدید
محمد

برای داشتن چیزی که تا به حال نداشتی، کسی باش که تا به حال نبودی آگهی رایگان http://www.9rang.com