زمان ثبت نام کاندیدا

 

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ثبت نام انتخاباتی کاندیدهای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوم دی ماه به مدت یک هفته انجام می‌شود.

به گزارش فارس، سید صولت مرتضوی رئیس ستاد انتخابات کل کشور صبح امروز (شنبه) پس از آغاز به کار رسمی ستاد انتخابات استان تهران در نشست خبری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آغاز به کار ستادهای انتخاباتی در سایر استان‌ها چه زمانی آغاز می‌شود، اظهار داشت: ستاد انتخابات کشور از ۳ خردادماه در همه استان‌ها آغاز به کار کرده است و امروز مراسم نمادین افتتاحیه این ستاد در استان تهران و توجیه فرمانداران، بخشداران و معاونان سیاسی بخشداری ها و فرمانداری‌ها بود.

مرتضوی همچنین در خصوص فعالیت زودهنگام انتخاباتی در برخی از استان‌های کشور گفت: توصیه ما به همگان این است که قانون را رعایت کنند، عبور از قانون خط قرمز است و ستاد انتخابات استان‌ها گزارشات فعالیت‌های زودهنگام را رصد و به دستگاه‌های مرتبط اعلام می‌‌کند و این موضوع در بررسی‌ها مورد نظر است.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر عدم دخالت افراد غیر مسئول در روند برگزاری انتخابات یادآور شد: انتخابات تعریفی دارد و مسئولانی که متوجه انتخابات‌ها هستند وظایف خود را می‌دانند از این رو با هر رفتار غیرمسئولانه‌ای برخورد می‌شود.

وی همچنین در خصوص افزایش تعداد نمایندگان مجلس گفت: بر اساس اصل ۶۴ قانون اساسی هر ۱۰ سال می‌توان ۲۰ نفر را به تعداد نمایندگان اضافه کرد؛ دولت این لایحه را آماده و تقدیم مجلس کرده است که فوریت آن تصویب نشد و پس از بررسی در کمیسیون‌های مختلف کلیات و جزئیات آن تصویب شد.

/ 2 نظر / 6 بازدید
نويد

سلام اين نظر به صورت اتوماتيک براي وبلاگ هاي بروز شده پرشين بلاگ ارسال شده است . اگر شما هم تمايل داريد نظر خود را به صورت کاملا اتوماتيک و با سرعت بسيار بالا در وبلاگ هاي بروز شده پرشين بلاگ به ثبت برسانيد يک سر به سايت ما بزنيد

یک وبلاگنویس

سلام دوست گرامی ، امیدوارم حالتان خوب باشد ، بنده یک بخشی را راه اندازی کردم تا بتوانم با دوستان وبلاگ نویس تبادل لینک داشته باشم . شما می توانید به اینجا مراجعه کنید : http://directory.cheshmehregi.com/ و بعد از قرار دادن لینک وبلاگ چشمه ریگی در وبلاگ خود ، لینک وبلاگ خود را ثبت کنید. لینک وبلاگ شما ، همراه با عکسی از وبلاگ شما در لیست "لینک های تبادلی" به نمایش در می آید. پیروز باشید