صلاحیت 102 داوطلب نمایندگی مجلس در گیلان تایید شد

رییس ستاد انتخابات گیلان:
صلاحیت 102 داوطلب نمایندگی مجلس در گیلان تایید شد
رشت - معاون سیاسی و امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات گیلان گفت: صلاحیت 102 داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان تایید شده است.

به گزارش ایرنا ، 'غلامعلی رضوانی' روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان با بیان اینکه در مجموع 200 نفر برای نمایندگی مجلس از این استان داوطلب شده بودند، افزود: از این تعداد 16 نفر در مرحله اجرایی و نظارت، انصراف دادند.

وی اظهار داشت: از میان داوطلبانی که بررسی صلاحیت آنها در دستور کار قرار گرفت، 102 نفر تأیید صلاحیت شدند.

رییس ستاد انتخابات گیلان ادامه داد: از میان افراد باقی مانده؛ صلاحیت 14 نفر احراز نشد و 66 نفر نیز رد صلاحیت شدند.

به گفته رضوانی: اسامی نامزدهای حوزه های انتخابیه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه جاری اعلام می شود.

وی با اشاره به حضور حداکثری مردم در این دوره از انتخابات خاطرنشان ساخت: ملت ایران در این دوره از انتخابات نیز مانند دوره های پیشین، حضوری پرشور خواهند داشت.

رییس ستاد انتخابات گیلان یادآور شد: در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، 5/65درصد از واجدین شرایط در استان شرکت کرده بودند.

وی مردم را مجریان اصلی انتخابات دانست و گفت: دولت با پشتیبانی و همت مردم، انتخابات را بر اساس قانون مدیریت می کند.

رضوانی بر ضرورت پرهیز داوطلبان ورود به مجلس از تبلیغات زودهنگام و تخریب یکدیگر تأکید و با اشاره به فعالیت نمایندگان کنونی مجلس برای حضور در رقابت های این دوره از انتخابات اضافه کرد: نمایندگان مجلس تا خرداد ماه سال آینده نماینده هستند و حضورشان برای رفع مشکلات مردم مانعی ندارد.

به گزارش ایرنا، انتخابات مجلس نهم همزمان با سراسر کشور، 12 اسفند ماه در استان گیلان با 11 حوزه انتخابیه شامل رشت، لنگرود، فومن و شفت، صومعه‌سرا، رودبار و منجیل و لوشان، بندر انزلی، آستارا، رودسر و املش، لاهیجان و سیاهکل، تالش و رضوانشهر و ماسال، آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر برگزار می‌شود.

استان گیلان 13 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد

منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی گیلان

 

/ 0 نظر / 4 بازدید