به بهانه حلول ماه مبارک رمضان ؛

به بهانه حلول ماه مبارک رمضان ؛
طلوع ماه بندگی و حال و روز میهمانانی دلداده
رشت – بانگ دوباره ربنا در گرگ و میش روشنی ای که در فرار از تاریکی دست و پا می زند و ثانیه هایی که از پیوستن به پایان فرار می کنند و عطر پیچیده از راز و نیاز که از شکر دیداری دوباره می گرید ، بار دیگر رمضان با آمدنش خالصانی آرزومند بندگی را میهمان می کند.

حال و هوایت غربت دارد و از ثانیه هایی پرعظمت و دست های حمد و ثنایی که نزول رحمت را از بلندای آسمان می طلبند و چشمانی پشیمان که در حسرت بخشودگی می بارند، سرشار است .

تاریکی هایی که در نواهایی آسمانی محو و سحرهایی که در طلوعی داغ گم می شود و دزد زمان که انگار لحظه هایی ناب را تاب نمی آورد .

آمدنت که دل های یخ زده از گناه را با تابشی بهاری دوباره گرم می کند و سالی نو از جنس بیداری را به تحویل می نشیند .

ناله هایی به رنگ بخشش جاری در ثانیه هایی لبریز از عطر بندگی، آخرین تلاش غریقان روزمرگی را در ساحل نجات دلدادگی به تصویر می کشد .

آمدنت اندوه رفتنت را تازه و دل کندن از ثانیه های لبریز از عطر عبادتت را سخت تر و امید را در دیدار دوباره ات سرگردان می کند.

هربار که می روی بازهم منتظر داری ،منتظری با کوله باری از حرف های ناگفته که یا مجالش نبود و یا در شوق ماندنت گم بود ، اما لحظه های ناگزیر از وداع ناب ات، ملاقات دوباره را لحظه شماری می کنند و شکوه عظمت دوباره ات را به انتظار خواهند نشست .

عظمتی معطر به عطر نزول در شبهایی پاک و پراز آه بندگانی در سوگ همای رحمت که او هم از بیقراری ، دردل ها به چاه می برد .

کلمات در برابر وصف ات کوچک اند اما تو مانند همیشه سرشاری از حکایت های پر خاطره ای به پاکی شیطنت های کودکانه محو در طعم شیرین روزه های کله گنجشکی و نگاه های کوچک زیرچشمی به ناله بخشش بزرگترها و لبریزی از خلوص در لحظه های آسمانی که دردمندان اکرام می شوند و تصویر ناب بندگی معبود را نقش می زنند .

میهمان نوازی گرمت با دعای سحر و ربنای افطارت همه و همه از نوای آسمانی سرشار و از بندگی دلدادگانی در آرزوی وصال لبریز است .

بندگانی که سجاده های آسمانی معطر به عطر پاکی برای دیداری دوباره به سان آخرین دیدار می گسترانند ، تا میهمانی شایسته برای میزبانی این چنین با شکوه باشند .

شاید این آخرین فرصت بندگی و شاید فرصت جبرانی دیگر در پس روزها نهفته باشد...

به امید بهره مندی از فرصت های ناب بندگی در میهمانی خدا ..

گزارش از: راحله محمدعلیزاده

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

/ 1 نظر / 8 بازدید
امامی

ضمن عرض سلام و تبریک بمناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه خودسازی و بندگی برای شما در این ماه عزیز آرزوی قبولی طاعات و عبادات دارم.موفق باشید[گل]