خاطرات تلخ و شیرین سعادتی از خدمت در استانداری گیلان

وی به یکی از خاطرات شیرین خود در گیلان اشاره کرد و گفت: هر گاه که گره‌ای از مشکلات مردم گیلان برداشته می‌شد، صحنه‌ای شیرین از زندگی در ذهنم نقش می‌بست.

سعادتی با تصریح بر اینکه خدمت به مردم و جلب رضایت عموم یک اصل مهم برای مسئولان نظام محسوب می‌شود، یادآور شد: گوش کردن به مشکلات محرومان و مستضعفان و خدمت به آنها همواره یادآور خاطراتی خوش و شیرین در دوران مسئولیتی بنده در گیلان بود.

وی به دیدار روزانه خود با بیش از 800 نفر مردم این استان در اقشار مختلف اشاره کرد و افزود: این میزان دیدارها برای نخستین بار در گیلان موجی از رضایت‌های مردمی  را در بر داشت.

استاندار گیلان به خاطرات تلخ خود در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سیل اخیر در گیلان و تخریب کامل بسیاری از خانه و کاشانه و سرمایه‌های مردم صحنه‌های تلخی را در ذهنم ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: پس از وقوع سیل در گیلان بنده در مناطق سیل‌زده به ویژه شهرستان رودسر حضور یافتم و از نزدیک گریه‌های مادران و پدران ناشی از ویران شدن اموال و دارای‌هایشان را شاهد بودم.

سعادتی با تصریح بر اینکه در سیل اخیر گیلان درصد بالایی از خانه‌های مناطق سیل‌زده استان تخریب کامل شد، اذعان کرد: برخی از مردم سیل‌زده حتی سرپناهی برای گذران زندگی نداشتند و برخی دیگر به دلیل تخریب شدید روستاها مجبور به کوچ اجباری شدند.

وی با بیان اینکه واقعه مذکور یک آزمایش الهی و از حوادث غیر مترقبه بود، ابراز کرد: ویرانی و خرابی‌ها همواره یادآور حوادث تلخ و ناگواری در خاطر هر مسئولی است.

استاندار گیلان اضافه کرد: در زمان سیل استان با هر وسیله و هر راه ارتباطی ممکن کمک‌ها و امداد رسانی به مردم سیل‌زده انجام شد اما مشاهده گریه‌های خانواده‌های سیل‌زده از نزدیک و لمس احساسات آنها زمانی بسیار سخت و دردناک برای بنده بود.

وی صبر و تحمل را از بشارت‌های خداوند دانست و تصریح کرد: امیدوارم پروردگار متعال این نعمت را به تمام مردم به ویژه مسئولان عنایت کند.

منبع : خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 9 بازدید