برگزاری کشتی گیله مردی در گیلان به شکل لیگ

رییس اداره توسعه ورزشهای روستایی ،عشایری در اداره کل ورزش و جوانان گیلان و سرپرست هیات ورزشهای سنتی ،بومی ،محلی گیلان از برگزاری کشتی گیله مردی در گیلان به صورت لیگ در آینده نزدیک خبر داد .
    
'حسن بالو '  در گفتگو با خبرنگار ایرنا در رودسر با بیان اینکه از این پس دیگر کشتی گیله مردی در انحصار افراد خاص نیست افزود :در آینده نزدیک کشتی گیله مردی را به شکل قهرمانی استان گیلان در یکی ازشهرستانها با حضور تمامی سرمایه های کشتی گیله مردی در گروههای مختلف سنی برگزار خواهیم کرد.

وی اظهار داشت :از این پس تمامی بخشهای خصوصی که تمایل به برگزاری مسابقات کشتی گیله مردی در جای جای گیلان را دارند دیگر نیازی به تاییدیه هیات استان ندارند و راسا می توانند از ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان و رییس هیات ورزشهای سنتی ،بومی ،محلی مجوز دریافت کنند ومحدودیتی در این بخش وجود ندارد.

وی همچنین با بیان اینکه ورزشهای بومی ،محلی ریشه در سنن ،آداب ،رسوم و فرهنگ دینی و ملی ما دارد افزود :هدف ما این است که با برگزاری این جشنواره ها ورزشهای بومی ،محلی را توسعه ،تقویت و احیا ببخشیم.

'بالو 'گفت :امسال اولین جشنواره فرهنگی ،ورزشی که شامل 12مواد ورزشی از جمله کشتی گیله مردی ،طناب کشی با مشارکت استانهای همجوار قزوین و زنجان در روستای دره دشت رحمت آباد برگزار شد و در 23تیرماه جاری نیز جشنواره دیگری در روستای 'زندونه صالح 'و 'ییلاق برن 'رضوانشهر برگزار خواهد شد

منبع : گیلان نیوز

/ 0 نظر / 7 بازدید