نصب هرگونه پلاکارد تشکر از نمایندگان ممنوع است

معاون سیاسی‌ امنیتی استاندار گیلان گفت: هیچ پلاکارد تشکر از نمایندگان فعلی مجلس نباید در شهرستان‌های گیلان زده شود و فرمانداران و هیئت‌های اجرایی و نظارتی استان باید این موضوع را پیگیری کنند تا تبلیغات شکل نگیردبه گزارش خبرگزاری فارس از رشت، غلامعلی رضوانی ظهر امروز در جمع اعضای ستاد هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات گیلان اظهار داشت: ستاد انتخابات استان با هفت کمیته در زمینه آموزش، فناوری اطلاعات، تدارکات، پشتیبانی، اطلاع‌رسانی، سیاسی، حفاظت و امنیتی تشکیل شده که رصد فعالیت‌های انتخاباتی را بر عهده دارند.
 وی با بیان اینکه تاکنون هشت جلسه در این ستاد برگزار شده است، تصریح کرد: گیلان نسبت به دیگر استان‌های کشور در حوزه امنیتی که مبحث مشترکی بین ما و دستگاه قضایی است، طرح‌های امنیتی خوبی را در شهرستان‌ها تهیه کرده که در شورای تامین به تصویب رسیده و هیئت بازرسی به موقع تشکیل شده است.
 رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه انتخابات یک همایش و مانور عظیم در بعد مردم‌سالاری دینی است، افزود: این انتخابات ثبت و ضبط می‌شود.
 وی به تلاش دشمنان نظام در کمرنگ نشان دادن انتخابات ایران اشاره کرد و اذعان داشت: دشمنان نظام اسلامی تلاش می‌کنند جمعیت را یک‌هزارم و یک‌صدم تبلیغ کنند ولی حضور مردم در صحنه انتخابات ثبت می‌شود و همواره در این صحنه‌ها مردم ثابت کرده‌اند که پای نظام ایستاده‌‌اند.
 رضوانی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون چند انتخابات برگزار شده است، بیان داشت: لازم است در این انتخابات به مواردی توجه شود.
 وی با تاکید بر تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: اگر تفاسیر مختلف صورت گیرد قانون‌گریزی رشد می‌کند و قانون‌گریزی نیز منجر به قانون‌ستیزی می‌شود.
 این مسئول تعامل و همکاری و نیز اقدام‌های پیشگیرانه فرمانداری‌ها و بخش‌های مستقل را در برگزاری انتخابات سالم موثر دانست و یادآور شد: باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها در برگزاری انتخابات پرشور و رقابتی تلاش کنیم.
 وی، درباره فعالیت نمایندگان فعلی مجلس قبل از آغاز تبلیغات رسمی بیان داشت: نمایندگان دارای امتیاز بوده و از رانت برخوردار هستند.
 رضوانی افزود: نمایندگان تا تشکیل مجلس بعدی در خرداد سال آینده، نماینده مردم در مجلس هستند و به همان صورت که در مجلس تریبون دارند در استان‌ها نیز دارای تریبون هستند.
 وی هفته تبلیغات را فضای خاص تبلیغات نامید و بیان کرد: از تاریخ اعلام رسمی، تبلیغات نماینده‌ها کلید می‌خورد بنابراین اگر قبل از این تاریخ فعالیت نمایندگان برای برطرف کردن مشکلات مردم بخش و روستاها باشد امکان جلوگیری از این فعالیت نیست ضمن اینکه در تمام ادوار این مسئله بوده است.
 معاون استاندار گیلان خاطر نشان کرد: در ادوار گذشته ملاک بر این بوده که اگر نماینده می‌خواهد امری را پیگیری کند هیئت اجرایی باید همکاری کند و اگر در جایی آسفالت شده نباید عکس یک نماینده به عنوان تشکر از آن در پلاکارد نصب شود و برای اینکه حقوق نامزدهای دیگر که می‌خواهند وارد عرصه انتخابات شوند، تضعیف نشود باید از این کار اجتناب کرد.
 وی تاکید کرد: هیچ پلاکارد تشکر از نماینده نباید در شهرستان‌های استان نصب شود و فرمانداران و هیئت‌های اجرایی و نظارتی باید این موضوع را پیگیری کنند تا تبلیغات شکل نگیرد.
 

/ 1 نظر / 4 بازدید