در امامزاده ابراهیم (ع) شفت به ‌زودی بسته می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: اگر مسئولان گیلان و شفت نسبت به ناهنجاری‌های اخلاقی در شهرک امامزاده ابراهیم (ع) فکری نکنند به‌ زودی در این مکان مقدس بسته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم میرحسینی‌اشکوری اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای از افراد لاابالی و فاسد در پوشش زیارت، محل امنی برای ایجاد فساد و ابتذال در شهرک امامزاده ابراهیم (ع) یافتند.

وی با بیان اینکه وضعیت نامطلوب شهرک و اتفاقات ناگوار و ناخوشایند و نامانوس با شأن امامزاده ابراهیم (ع) حرمت‌شکنی است، افزود: عدم رعایت حجاب، پخش موسیقی‌های مبتذل و غیرمجاز، تردد افراد لاابالی و ناباب، وضعیت نامطلوب استراحتگاه‌ها، وجود آلاچیق‌های نامناسب در مجاورت بقعه متبرکه و دیگر ناهنجاری‌های نامطلوب دل هر بیننده عاشق اهل بیت (ع) را به درد می‌آورد.

میرحسینی‌اشکوری با تاکید بر اینکه این وضعیت موجب تهدید جدی و عدم امنیت اخلاقی و سلب آسایش زوار امامزاده ابراهیم است، تصریح کرد: بنده بارها در جلسات مختلف و نیز به صورت کتبی در این زمینه به مسئولان متذکر شدم ولی متاسفانه تا کنون هیچ اقدامی برای اصلاح وضع موجود صورت نگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: اوقاف وظیفه دارد وسیله آسایش و آرامش زوار را در محدوده حرم مطهر فراهم کند که تا کنون این کار به نحو احسن انجام شده است.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه ایجاد امنیت شهرک امامزاده ابراهیم و برخورد با مفاسد از عهده اوقاف و هیئت امنای بقعه متبرکه خارج است، افزود: مسئولان امنیتی و فرماندار شفت باید این مشکل را برطرف کنند که تا کنون هیچ کاری نکرده‌اند و تنها نیروی انتظامی این شهرستان پیگیری‌هایی را داشته است.

وی وضعیت نامطلوب شهرک امامزاده ابراهیم (ع) را غیرقابل تحمل خواند و تاکید کرد: اگر تا یک هفته دیگر مسئولان به ویژه فرماندار شفت برای اصلاح وضع موجود فکری نکنند درب حرم امامزاده ابراهیم (ع) را می‌بندیم و پاسخگوی این امر نیز باید خودشان باشند.

/ 0 نظر / 5 بازدید