بازگشایی راه شفت به زنجان

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس خواستار شد
بازگشایی راه شفت به زنجان

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شفت و فومن در مجلس خواستار بازگشایی جاده شفت به زنجان از مصوبات نخست هیئت دولت به گیلان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، ناصر عاشوری عصر امروز در جمع مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی گیلان چهار بانده شدن جاده فومن – شفت – سراوان را از مصوبات سفر هیئت دولت به استان دانست و اظهار کرد: پروژه مذکور جزو طرح‌های ملی و اثرگذار است.

وی خواستار بازگشایی جاده شفت به طارم در زنجان شد و افزود: پروژه مذکور از مصوبات سفر نخست هیئت دولت به گیلان است.

عاشوری با اشاره به عقب‌ماندگی شفت در شاخص آب روستایی، تصریح کرد: شاخص فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در شفت باید ارتقا یابد.

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس بیشترین ناراحتی‌های سرطانی روده و معده را در گیلان عنوان کرد و گفت: گیلان به دلیل نداشتن آب شرب مناسب و آلوده بودن آب‌های سطحی بیشترین ناراحتی‌های سرطانی معده و روده را در کشور دارد.

وی به اجرای طرح جامع آب‌رسانی به یک‌هزار روستا در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: شفت هنوز از طرح مذکور بهره‌مند نشده است.

عاشوری با تاکید بر رعایت عدالت و احقاق حقوق مردم، خاطرنشان کرد: میانگین آغاز و خاتمه پروژه‌های ملی در کشور 11 سال است و این امر به منافع ملی آسیب می‌رساند.

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس خواستار اختصاص یارانه از محل قانون هدفمندی یارانه‌ها به بخش صنعت شد و اذعان کرد: 30 درصد درآمد یارانه‌ها باید به بخش صنعت اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه شهرستان شفت در بخش راه ماشین‌آلات سنگین ندارد، تصریح کرد: شفت از داشتن ترمینال مسافری بی‌بهره است.

عاشوری جمعیت شفت را حدود 90 هزار نفر اعلام کرد و افزود: مسئولان برای تکمیل مصلای شفت تلاش کنند.

نماینده مردم شفت و فومن با اشاره به نیمهکار بودن ساختمان شهرداری‌های شفت و احمد سرگوراب، اظهار کرد: شهرستان شفت در بخش ورزش و جوانان حتی یک استخر ندارد.

وی شاخص گازرسانی به شفت را 37 درصد خواند و بیان کرد: امسال شاخص گازرسانی به شهرستان شفت باید به بیش از 50 درصد ارتقا یابد.

منبع : خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 9 بازدید