کاندیداها صحنه انتخابات را با زمین فوتبال اشتباه نگیرند

کاندیدای نمایندگی مجلس نهم:
کاندیداها صحنه انتخابات را با زمین فوتبال اشتباه نگیرند

خبرگزاری فارس: کاندیدای مجلس نهم در فومن و شفت گفت: برخی کاندیداها صحنه انتخابات را با زمین فوتبال اشتباه گرفته‌اند و از طرفداران خود می‌خواهند به خیابان‌ها بریزند و پایکوبی کنند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، کیوان میرزایی فشالمی پیش از ظهر امروز در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه نماینده مجری قانون نیست و تنها وظیفه قانونگذاری را به‌عهده دارد، اظهار داشت: نماینده مجلس علاوه بر قانونگذاری بر حسن اجرای قوانین وضع شده نظارت دارد و به عنوان چشم مردم ناظر بر عمکرد دستگاه‌های اجرایی است.

وی تصریح کرد: در یک جامعه اسلامی عالم‌ترین، با تقواترین، با سوادترین و بهترین افراد یک جامعه باید عهده‌دار نمایندگی شوند و مردم نیز به دنبال کسانی برای محول کردن این وظیفه سنگین باشند که در زمینه علم، تحصیلات، تقوا و شعور اجتماعی، آشنا بودن به علوم و فنون امروزی و داشتن اعتقادات دینی و مذهبی از همه برتر باشند.

کاندیدای مجلس نهم با بیان اینکه دشمن از انسجام و وحدت ملت ایران می‌ترسد، افزود: هر رٱی ملت ایران به صندوق‌های رٱی مهر تاییدی به نظام، سیستم و حکومت است و همانگونه که مردم در تمام صحنه‌ها وظیفه خود را به درستی انجام داده‌اند در این دوره از انتخابات نیز بار دیگر موجب سربلندی نظام می‌شوند.

وی افزود: زمانی که دشمنان و استکبار جهانی می‌بینند مردم به صورت منسجم و متحد پشت رهبر و حکومت خود ایستاده‌اند از تعرض خود چه در قالب جنگ نرم و جنگ سخت می‌ترسد و وادار به عقب‌نشینی می‌شود.

میرزایی فشالمی، انتخابات را دفاع از خود با ابزار آرای مردم دانست و اذعان داشت: کشور ایران در برهه‌ای از زمان قرار دارد که با توجه به پیشرفت‌های اقتصادی، علمی، فناوری و دیگر علوم موجب حساسیت دشمن شده است که دشمن ادامه پیشرفت ایران را موجب الگو و محور قرار گفتن آن برای دیگر کشورهای استقلال‌طلب می‌داند و چنین موضوعی سبب شده تا دشمن برای جلوگیری از محور قرار گرفتن ایران برای دیگر کشورها به ویژه کشورهای حاشیه دریای خزر توطئه داشته باشد.

وی متذکر شد: دشمنان قسم خورده نظام از ابتدای انقلاب برنامه‌های راهبردی خود را برای جلوگیری از پیشرفت‌های ایران دنبال کردند و از هیچ فرصتی دریغ نداشتند اما ملت ایران با هوشیاری خود تمام ترفندهای دشمنان را باطل کرده است.

کاندیدای مجلس نهم در فومن و شفت، اضافه کرد: مشکل ایران با دنیای استکبار به همین زودی و سادگی برطرف نمی‌شود و تا زمانی که دشمن خوی استکباری داشته باشد ما شاهد توطئه آن خواهیم بود.

وی، با تاکید بر اینکه نظام اسلامی تحت سلطه بیگانگان قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: اگر ملت ایران بخواهد که سکانداران نظام تصمیمات درست بگیرند و منافع ملت را به بیگانگان نفروشند و به دشمن امتیاز ندهند باید پشت نظام و ولایت فقیه باشند که در این صورت نظام بیمه می‌شود.

میرزایی فشالمی، انسجام و وحدت و ولایت‌مداری ملت ایران را سپری در برابر تهاجمات دشمن نامید و اذعان داشت: این امر دست درازی دشمن را کوتاه می‌کند.

وی، مشکل اصلی گیلان و حوزه انتخابیه فومن و شفت را وضعیت اشتغال جوانان عنوان کرد و گفت: بزرگ‌ترین چالش و آسیبی که جوانان ایران از آن رنج می‌برند مشکل اشتغال است به طوری که موجب بالا رفتن آمار طلاق، اعتیاد و ناامنی‌های اجتماعی شده و به دنبال عدم تمکین جوانان به ازدواج بیماری‌های جسمی، روانی و اجتماعی در جامعه رواج یافته است.

کاندیدای مجلس نهم در حوزه انتخابیه فومن و شفت، وضعیت اشتغال در گیلان را نامناسب ارزیابی کرد و یادآور شد: آمار بیکاری در گیلان به ویژه شهرستان‌های فومن و شفت بسیار بالاست و با وجود چنین مشکلی، ضرورت دارد که نظام برای سروسامان دادن به وضعیت اشتغال جوانان بسیج شود و نمایندگان نیز با یک همت جهاد گونه در برطرف کردن معضل بیکاری حرکت کنند.

وی، به وضعیت چگونگی تبلیغات برخی کاندیداهای فومن انتقاد کرد و ابراز داشت: از ابتدای فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها، مسئولان اجرایی، نظارت و شورای نگهبان تلاش می‌کنند که شرایط انتخابات این حوزه بر مدار قانون حرکت کند اما تنها در حد تذکر بوده و با متخلفان هیچ برخوردی صورت نگرفته است.

میرزایی فشالمی، با اشاره به اینکه رقبا در اجرای قوانین شانه خالی می‌کنند، متذکر شد: اینکه کاندیدایی از طرفداران خود بخواهد برای جوسازی به سطح شهر و خیابان‌ها بیایند خلاف قانون است.

وی تاکید کرد: در عرصه انتخابات باید علم، ادب، شخصیت و برنامه‌های فکری و سیاسی کاندیداها در یک فضای آرام همراه با شعور و شعف به نمایش گذاشته شود نه اینکه با فراهم کردن فضای پر سر و صدا و به راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی به داخل خیابان‌ها تظاهر به مقبولیت کنیم.

نامزد انتخابات از حوزه انتخابیه فومن و شفت، خاطرنشان کرد: عده‌ای از کاندیداها صحنه انتخابات را با زمین فوتبال اشتباه گرفته‌اند و از طرفداران خود می‌خواهند برای تخلیه هیجان به خیابان‌ها بریزند و به پایکوبی بپردازند اینگونه جوسازی و تبلیغات نابرابر باید کنترل شود.

وی افزود: فضای انتخابات فضایی برای نشان دادن شعور اجتماعی، درک بالای سیاسی است که عده‌ای به جای ارائه برنامه و افکار با حرکات و سکنات نادرست خود وقتی پشت تریبون قرار می‌گیرند رقیبان خود را به باد تهمت و ناسزا گرفته و با ایجاد هیجان‌های نامعقول فضای شهر را به تنش و بی‌نظمی می‌کشند.

میرزایی فشالمی، با تصریح بر اینکه کاندیداها رفتار اسلامی و انسانی را رعایت کنند، افزود: این جوسازی‌ها در خور نظام مقدس اسلامی نیست و باید پیش از آنکه اتفاق ناگوار فتنه 88 رخ دهد مدیریت شود و از ایجاد بستر برای سوء‌استفاده افراد نااهل و غافل جلوگیری به عمل آید.

/ 0 نظر / 8 بازدید