راه آهن قزوین- رشت تا پایان سال 92 به بهره‌برداری می‌رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه آهن قزوین- رشت پیشرفت ۶۷ درصدی داشته است، گفت: این پروژه محور ترانزیتی کریدور شمال به جنوب را که بخش وسیعی از کشورهای آسیایی و اروپایی را شامل می‌شود، به یکدیگر متصل می‌کند.

احمد صادقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: راه آهن قزوین- رشت یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ملی است که نقش مهمی در توسعه اقتصاد کشور دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این خط آهن، روسیه، کشورهای آسیای میانه و قفقاز و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس را به شبه قاره هند متصل می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با بیان اینکه با افتتاح این پروژه شاهد رشد قابل توجهی در بخش‌های مختلف ترانزیتی کشور هستیم، افزود: طول کل این خط آهن ۲۰۵ کیلومتر است.

صادقی با اشاره به اینکه این مسیر دارای پیچیدگی‌های زیادی است، خاطرنشان کرد: در این مسیر ۲۲ کیلومتر تونل و ۱۵ پل ویژه قرار دارد که ۱۵ کیلومتر از تونل‌ها ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه پروژه خط آهن قزوین- رشت تا پایان سال ۹۲ به بهره برداری می‌رسد، گفت: تلاش ما این است که با تامین منابع مورد نیاز این پروژه تا پایان سال مالی به بهره‌برداری برسد و به گیلان متصل شود.

معاون وزیر راه شهرسازی درباره کل اعتبار این پروژه، گفت: هزار میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده است که تاکنون ۳ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

منبع : خبر فارسی

گردآورنده: وبلاگ نصیرمحله

/ 0 نظر / 6 بازدید