روستای آبکنار از بن‌بست خارج می‌شود

فرماندار انزلی:
روستای آبکنار از بن‌بست خارج می‌شود

 

خبرگزاری فارس: فرماندار انزلی گفت: آبکنار جزو روستاهای مسدود انزلی است و امسال تلاش می‌کنیم این روستا از بن‌بست بیرون آید و به مرکز کشاورزی، صیادی و گردشگری تبدیل شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، سعادتمند داودی عصر امروز در جمع مردم روستای آبکنار در مسجد سجادیه میان‌محله این دهستان خدمت به مردم آبکنار را افتخار بزرگی دانست.

وی، با بیان اینکه حضور مردم روستای آبکنار در مناسبت‌های مختلف نظیر 22 بهمن و 12 اسفند بسیار چشمگیر بود، افزود: باید قدردان مردم روستای آبکنار باشیم.

این مسئول، آسفالت، برق، پمپاژ، آب کشاورزی و... را از جمله برنامه‌های سال جاری در روستای آبکنار نامید و تصریح کرد: نبود اشتغال یکی از مشکلات اصلی روستای آبکنار است.

وی، اجرای طرح نهضت کشاورزی را یکی از برنامه‌های مهم عنوان کرد و یادآور شد: در راستای اجرای این طرح زمین‌های دولتی پس از شناسایی به کشاورزانی که ساکن روستا هستند و زمین آنها کم است و کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد واگذار می‌شود.

داودی با بیان اینکه مقرر است دو میلیون هکتار به اراضی کشاورزی کشور افزوده شود، خاطرنشان کرد: بخشی از این اقدام‌ها در سال 91 مربوط به روستای آبکنار است.

وی، مسدود بودن و در بن‌بست قرار گرفتن روستای آبکنار را از دیگر مسائل قابل پیگیری در سال جاری نامید و افزود: تلاش می‌کنیم این روستا از حالت بن‌بست بیرون آید و به مرکزی برای کشاورزی، صیادی و گردشگری تبدیل شود.

فرماندار انزلی، با اشاره به اینکه این شهرستان دارای کمترین روستا در گیلان است، ابراز کرد: انزلی دارای 20 روستا است و امسال توجه بیشتری به روستای آبکنار صورت می‌گیرد.

وی، برطرف کردن مشکلات بهداشت و درمان آبکنار را یکی دیگر از برنامه‌های سال جاری ذکر کرد و متذکر شد: امسال احداث راه‌های جدید، شن‌ریزی بین مزارع، ترمیم راه شانه خاکی و آسفالت در این روستا پیگیری می‌شود.

داودی خواستار پیگیری مشکلات پنج خانواری که فاقد تمکن ملی هستند و افراد معلول در روستای آبکنار شد.

منبع : خبرگزاری فارس

گردآورنده : وبلاگ نصیرمحله

/ 0 نظر / 12 بازدید