استقرار پاسگاه پلیس در امامزاده ابراهیم (ع) شفت

وی توزیع بسته‌های کامل فرهنگی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و انتظامی با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان را از جمله برنامه‌ها در بقاع متبرکه شفت عنوان کرد و گفت: وضعیت مالی شرکت‌های مهتاب بافت، اطلس بافت و شهداد بافت در کمیته صنعت شفت بررسی شد.

رضوانی با تاکید بر اینکه وضعیت تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی مذکور باید مشخص شود، یادآور شد: مبالغ پرداختی برای برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی پرداخت شده بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان خواستار رعایت مسائل فرهنگی و هنجارها در جامعه شد و بیان کرد: 11 مصوبه در مسائل فرهنگی در مورد امامزادگان اسحاق (ع) و ابراهیم (ع) شفت به تصویب رسیده است.

این مسئول با اشاره به درآمد بقاع متبرکه، تصریح کرد: 40 درصد از درآمد بقاع متبرکه برای عمران و آبادانی همان بقعه هزینه می‌شود.

رضوانی 15 درصد درآمد بقاع متبرکه را برای فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد و افزود: پنج درصد درآمد بقاع در اختیار اداره کل اوقاف گیلان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه قرار می‌گیرد.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه 30 درصد درآمد بقاع متبرکه صرفه هزینه‌های جاری می‌شود، عنوان کرد: 10 درصد باقی مانده از درآمد بقاع به مرکز ارسال می‌شود و پنج درصد این مبلغ دوباره در اختیار اداره کل اوقاف گیلان برای اجرای امور عمرانی قرار می‌گیرد.

وی به اردوی نیروهای بسیجی در بقاع متبرکه به‌ویژه امامزاده ابراهیم (ع) شفت اشاره کرد و گفت: جلوگیری از عرضه محصولات ضد فرهنگی در برنامه‌ها پیش‌بینی شده است.

رضوانی تعداد مساجد شفت را 125 مسجد اعلام کرد و متذکر شد: تنها 9 مسجد شفت دارای امام جماعت است و امیدواریم با تکمیل حوزه امیرالمومنین (ع) در رشت و تربیت طلاب، نیروی انسانی مساجد تکمیل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان خواستار برخورد با ساخت و سازهای بی‌رویه در بستر رودخانه‌ها شد و اذعان داشت: رانش زمین بقعه امامزاده ابراهیم (ع) را در معرض تهدید جدی قرار داده است.

این مسئول با اشاره به ساماندهی مسافرکاشانه‌ها در امامزاده ابراهیم (ع) شفت گفت: مبلغ 1.5 میلیون تومان تسهیلات از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ایجاد حایل بین مسافرکاشانه‌ها در اختیار صاحبان آنها قرار می‌گیرد.

منبع : خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 6 بازدید