افتتاح بیمارستان شفت در سال 90

مدیر شبکه بهداشت و درمان شفت از افتتاح بیمارستان این شهرستان در نیمه نخست سال 90 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، حیدر محمودی‌چناری در مراسم بهره‌برداری ساختمان خانه بهداشت روستای نصیرمحله احمدسرگوراب این شهرستان اظهار داشت: خانه بهداشت مرکز دیده‌بان جبهه سلامت و محیطی‌ترین واحد بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه کامل‌ترین پرونده‌ها در این خانه‌ها تنظیم می‌شود، خاطرنشان کرد: در خانه‌های بهداشت از مشاوره قبل از ازدواج تا شکل‌گیری جنین و مراقبت مادران باردار آموزش‌های مختلف ارائه می‌شود تا نوزادی سالم تحویل جامعه داده شود و پس از تولد نیز تا شش سالگی مراقبت‌های ویژه ادامه دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شفت با بیان اینکه قبل از انقلاب در شفت پنج خانه بهداشت وجود داشت، افزود: اکنون 60 خانه بهداشت در این شهرستان وجود دارد و در تمام روستاهای بالای 300 خانوار خانه بهداشت دایر شده است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از خانه بهداشت مذکور پنجاه‌ و‌ هشتمین خانه ملکی شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد و دو خانه بهداشت روستاهای سایننگاه و کادوس نیز تٱمین اعتبار شده و در مرحله مناقصه است که با افتتاح این دو مرکز شفت به طور کامل زیرپوشش قرار می‌گیرد.

محمودی‌چناری از جذب 30 نفر در شش ماه آینده خبر داد و اظهار داشت: برای ساخت درمانگاه امامزاده ابراهیم (ع) و اورژانس بین‌جاده‌ای شفت به امامزاده ابراهیم و کوزان تٱمین اعتبار شده است.
وی افزود: بیمارستان شهرستان شفت نیز در سال 90 به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شفت از فرماندار، بخشدار احمدسرگوراب، اعضای شوراهای اسلامی و همکاران شبکه بهداشت این شهرستان قدردانی کرد.

فرماندار شفت نیز در این مراسم بیان داشت: کسانی که برای ما فرصت خدمتگزاری را فراهم کردند تمام وجودشان را گذاشتند و ما هر قدر کار کنیم باز هم بدهکار هستیم و اگر بخواهیم برای کم و زیاد حقوق و نظیر آن سستی کنیم فردای قیامت باید پاسخگو باشیم.

حسن آقاجانی با قدردانی از مدیر شبکه بهداشت شفت افزود: امروزه در کشورمان وضعیت خوبی در بخش بهداشت ایجاد شده و باید گام‌های خود را به طرف ارتقای سلامت و بهداشت سریع‌تر برداریم.
وی از اهالی نصیرمحله به عنوان مردمانی انقلابی که در زمان دفاع مقدس با حضور در صحنه انقلاب و جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رشادت‌ کردند قدردانی کرد و خدمت به این مردم را افتخار نامید.

مرکز خانه بهداشت روستای نصیرمحله شفت در زمینی به مساحت 200 متر مربع و اشتغالزایی دو نفر بهورز تعداد یک‌هزار و 292 نفر از اهالی را زیرپوشش خدمات خود قرار داده است.
همچنین امروز پروژه تعویض سوئیچ مخابراتی روستای دوبخشر شفت با 12.8 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید که این مرکز مجهز به سایت تلفن بی سیم WLL و BTS است.

آسفالت راه روستایی بالالاسک با اعتبار یک‌هزار و 200 میلیون ریال و طرح هادی روستای نصیرمحله با یک‌هزار و 338 میلیون ریال اعتبار از دیگر پروژه‌های عمرانی شفت بوده که با حضور مسئولان مورد بهره‌برداری گرفته است.

برگزاری جشنواره قصه‌گویی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شفت و اداره آموزش و پروش این شهرستان نیز از دیگر برنامه‌های دهه فجر بود. 

/ 0 نظر / 6 بازدید