استقرار 136 شعبه اخذ رٱی در فومن

رئیس هیئت بازرسی انتخابات فومن خبر داد
استقرار 136 شعبه اخذ رٱی در فومن

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بازرسی انتخابات فومن از استقرار 136 شعبه اخذ رٱی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، محمدرضا محسنی ظهر امروز در جریان برگزاری کارگاه آموزشی اعضای هیئت بازرسی شعب اخذ رٱی حوزه انتخابیه این شهرستان، اظهار داشت: امسال شاهد حوادث زیادی در منطقه بودیم که دشمن تلاش کرده تا در منطقه خاورمیانه کشورهای همسایه ایران را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران متحد کند و با سیاست تفرقه‌افکنی بین مسلمان به اهداف استکباری خود برسد.

وی، افزود: اتحاد کشورهای مسلمان آن چیزی است که امام راحل بارها به ملت ایران تاکید کرده بودند.

این مسئول، با اشاره به اینکه ملت با بیداری خود در برابر دشمنان ایستادگی می‌کنند، افزود: بیداری اسلامی نشٱت گرفته از اندیشه‌های امام خمینی (ره) است که پس از سال‌ها مردم مسلمان جهان به این بیداری و بصریت دست یافتند.

وی، با بیان اینکه خودباوری ملت ایران همواره مورد تاکید امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بوده است، خاطرنشان کرد: امروزه محققان، دانشمندان و جوانان ایرانی توانسته‌اند در صحنه‌های علمی و تکنولوژی به عنوان یک کشور برتر در زمینه‌های نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، هوا فضا و دیگر علوم مطرح زمان خود پیشگام و سرآمد باشد که این پیشرفت‌ها نشانه استقامت و پایداری ملت ایران در مقابل تحریم‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی دشمنان است.

محسنی، اضافه کرد: با چنین شرایطی که دشمن برای کشورمان به وجود آورده، حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات پاسخ محکمی به توطئه‌های دشمنان است.

وی، مقدمات برگزاری انتخابات در فومن را از 6 ماه گذشته اعلام کرد و گفت: سازوکار برگزاری یک انتخابات با شکوه، قانونمند و بدون هرگونه تخلف از 6 ماه گذشته تدارک دیده شده و بازرسان و سربازرسان در برگزاری این انتخابات نقش حساس و تاثیرگذار دارند.

معاون فرماندار فومن، جمعیت این شهرستان را 98 هزار نفر اعلام کرد و ابراز داشت: از این تعداد 61 هزار و 985 نفر واجد شرایط اخذ رٱی هستند و کسانی که متولد 12 اسفند 72 باشند به عنوان رٱی اولی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

به گفته وی، بخش مرکزی و شهری شهرستان فومن دارای 109 شعبه اخذ رٱی با  11 سربازرس و بخش سردار جنگل دارای 27 شعبه اخذ رٱی با 3 سربازرس است که در مجموع شهرستان فومن 136 شعبه اخذ رٱی دارد و برای هر کدام از این  شعبات یک بازرس انتخاب شده است.

این مسئول، افزود: در انتخاب بازرسان و سربازرسان دقت نظر بسیاری صورت گرفته و تمام بازرسان آموزش ضمنی دیده‌اند.

وی متذکر شد: بازرسان حاصل تلاش چندین ماهه مسئولان را در برگزاری انتخابات در دست می‌گیرند و هرگونه اشتباه از طرف آنان حتی در یک شعبه اخذ رٱی موجب اخلال در نظم انتخابات شهرستان فومن می‌شود.

محسنی، به ضرورت برخورد قانونی بازرسانی که در اعمال وظایف کوتاهی کنند  و در روند برگزاری انتخابات  تشویش ایجاد کنند تاکید کرد.

وی، آغاز فعالیت بازرسان و سربازرسان را از چند روز قبل اعلام کرد و گفت: فعالیت بازرسان از زمان ابلاغ باید حوزه فعالیت خود را کاملا رصد و برنامه‌های کاندیدها را دنبال کنند و اخبار را به سربازرسان خود اطلاع دهند.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات فومن خاطرنشان کرد: قانون انتخابات برای بازرسان 21 وظیفه تعریف کرده که در این وظایف به روشنی مشخص شده و در عملیات برگزاری انتخابات بازرسان حق دخالت ندارند و وظیفه آنان مراقبت از روند قانونی و درست انتخابات است.

وی با بیان اینکه تمام شعبات اخذ رٱی شهرستان فومن در مساجد و مدرسه‌ها است، یادآور شد: هیئت امنای مساجد و مدیران مدارس به عنوان یکی از اعضای هیئت اجرایی در این مکان‌ها حضور دارند.

 
/ 0 نظر / 32 بازدید