رد صلاحیت گسترده نمایندگان فعلی مجلس

به گزارش ایسنا، از آن‌جا که بررسی صلاحیت‌ها تا روزهای آینده از سوی شورای نگهبان ادامه دارد، شاید با اطمینان نتوان آمار موثقی در این زمینه ارائه داد، اما یک مقام مسوول آخرین آمار از وضعیت بررسی صلاحیت‌ها تا لحظه ارسال این خبر را در مجموع به این شرح تایید کرده است:

3299 نفر تایید صلاحیت و 1651 نفر رد صلاحیت شده‌اند. حدود 230 نفر نیز انصراف داده‌اند.

از بین نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی نیز 261 نفر ثبت‌نام کرده بودند که 33 نفر از آن‌ها صلاحیت‌شان تایید نشده است و تاکنون دو نفر انصراف داده‌اند.

در این‌ برخی افرادی هستند که خبر ردصلاحیت‌شان در رسانه‌ها منتشر شده ولی با این حال ادعای می‌کنند که تایید صلاحیت شده‌اند و این در حالی است که هنوز بررسی نهایی صلاحیت‌ آن‌ها از سوی شورای نگهبان تایید نشده است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان چند روز پیش در گفت‌وگو با ایسنا از تایید صلاحیت حدود 70 درصد از ثبت‌نام کنندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: افرادی که صلاحیت آن‌ها از سوی شورای نگهبان مورد تایید واقع شده است، از طریق فرمانداری‌ها به آن‌ها ابلاغ خواهد شد.

داوطلبانی که صلاحیت‌شان در هیات‌ مرکزی، هیات استانی و هیات اجرایی مورد تایید واقع شده است، اما در مرحله شورای نگهبان، صلاحیت‌شان تایید نشده، ظرف سه روز فرصت دارند شکایات خود را در تهران به شورای نگهبان و در استان‌ها به دفاتر نظارتی استان تحویل دهند.

شورای نگهبان هفت روز فرصت بررسی شکایات را دارد و در نهایت دوم اسفند نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

حجه الاسلام حمید رسایی هم رد صلاحیت شد!

شنیده های خبرنگار «بازتاب» حکایت از آن دارد که در بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان، صلاحیت حمید رسایی عضو ارشد تشکل انتخاباتی موسوم به جبهه پایداری رد شده است.

تلاش خبرنگار ما برای دریافت تایید این خبر از آقای رسایی تا کنون به نتیجه نرسیده است.

منتقدان وی، تا کنون اتهاماتی به وی در خصوص دوره مدیرکلی وی در ارشاد قم مطرح می کردند که رسایی نیز از خود دفاع می کرد.همچنین وی هم اکنون یک پرونده مفتوح در خصوص نشریه 9 دی در دادگاه ویژه روحانیت دارد.

همچنین طبق اطلاعات خبرنگار ما، بر خلاف اخبار منتشره در روز گذشته، ابراهیم نکونام رد صلاحیت نشده و صرفا از وی خواسته شده تا از کاندیداتوری انصراف دهد.

رسایی، یک ماه قبل: نباید انگ سیاسی‌ بودن به ردصلاحیت‌ها زد

گفتنی است در هفته های قبل و بعد از اعلام رد صلاحیت های هیات اجرایی، رسایی در اعتراض به انتقاد نمایندگان رد صلاحیت شده، تذکر شفاهی در مجلس داده بود و گفته بود: برخی از دوستان که معترض هستند، در دولت‌های همسو با خودشان نیز رد صلاحیت شده‌اند و سپس شورای نگهبان آنها را تایید کرد لذا نباید انگ سیاسی بودن به این موضوع بزنند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حمید‌ رسایی در آن مقطع اظهار کرده بود:‌ برخی از نمایندگان از سویی به رای هیئت‌های اجرایی که رد صلاحیت‌شان کرده، اعتراض داشتند و از سویی نیز به رهبر انقلاب و محبت ایشان اشاره می‌کنند، بالاخره ما یا باید دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس آنها را.

قانون اجازه اعتراض به نمایندگان داده است و آنها باید از این فرصت قانونی استفاده کنند، فضا‌سازی روزنامه‌ها و همچنین اعتراض از تریبون مجلس گام برداشتن در مسیری است که رهبری فرمودند ما را پرهیز دادند که فضا را ضد امنیتی نکنیم.

رد صلاحیت 4 نماینده استان فارس!

سایت محلی شیرازه نوشت: در پی اعلام قطعی تأیید صلاحیت ها در روز گذشته، شنیده می شود تأیید صلاحیت 3 نماینده استان فارس که پیش از این تأیید شده بودند، رد شده است.

نامزدهای رد صلاحیت شده در استان فارس نمایندگان شهرهای آباده، شیراز و ممسنی میباشند.

پیش از این نماینده لار نیز رد صلاحیت شده بود و با این حساب جمع نمایندگان رد صلاحیت شده در استان به 4 نفر می رسد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

/ 1 نظر / 10 بازدید
امیر

دوست عزیزم سلام. من مدت زیادی هست که از طریق بلاگم ، موسیقی رو به صورت رایگان درس میدم از اول اسفند ماه هم کلاس های جدید تئوری موسیقی با مراحل بسیار ساده و یادگیری آسان شروع میشه. برای یاد گرفتن همه ی سازها تئوری لازم و ضروریه. اگه دوست داشتی سریع بیا و به جمع ما بپیوند. منتظرم. بای ;)