بخش سردار جنگل فومن شهر ماکلوان شد

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس:
بخش سردار جنگل فومن شهر ماکلوان شد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش سردار جنگل فومن با مرکزیت «ماکلوان» به شهر تیدل شد و از این پس با همین نام خوانده می‌شود.

ناصر عاشوری امروز در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار فارس در فومن از تبدیل بخش سردارجنگل این شهرستان به شهر خبر داد و اظهار کرد: طبق مصوبه هیئت دولت، مرکز بخش سردار جنگل فومن به مرکزیت «ماکلوان بالا و پایین» به شهر تبدیل شد.

وی افزود: در دوره‌های گذشته مجلس شورای اسلامی مکاتباتی درباره تبدیل بخش سردار جنگل به شهر صورت گرفته بود و در تیرماه سال گذشته نیز برای تبدیل این بخش به شهر رایزنی‌هایی با وزارت کشور انجام شد.

نماینده مردم فومن و شفت ادامه داد: شهرستان فومن 101 دهیاری، 6 دهستان و دارای دو بخش مرکزی و  بخش سردار جنگل است.

وی، مرکز بخش را از آمار جمعیتی مستثنی دانست و گفت: بخش سردار جنگل دارای بیش از 14 هزار نفر جمعیت است.

عاشوری با بیان اینکه کار کارشناسی و آمار جمعیتی سردار جنگل از دوره هفتم مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: با مصوبه کمیسیون سیاسی‌امنیتی وزارت کشور، 23 خرداد جاری بخش سردار جنگل فومن با مرکزیت ماکلوان بالا و پایین به شهر تبدیل شد که نام این شهر جدید «ماکلوان» می‌شود و با این شهر جدید، شهرستان فومن شامل 3 شهر فومن، ماسوله و ماکلوان است که برای این شهر جدید شهردار منصوب می‌شود.

 

*طبق نظر کارشناسان تا 50 سال آینده هیچ مشکلی بقعه امامزاده ابراهیم شفت را تهدید نمی‌کند

وی در ادامه به موضوع اظهارات مدیر کل اوقاف استان مبنی بر ریزش سازه امامزاده ابراهیم شفت و شیب 90 درجه این بقعه اشاره کرد و افزود: این اظهارات موجب شده تا زائران، مسافران و گردشگران کمتری در مقایسه با سال گذشته از این مکان زیارتی و سیاحتی دیدن کنند.نماینده مردم فومن و شفت در مجلس، تصریح کرد: با مطرح شدن ریزش سازه بقعه امامزاده ابراهیم شفت، کارشناسان لرزه نگاری و ژئوفیزیک در امامزاده ابراهیم شفت مستقر شدند و طبق بررسی این کارشناسان تا 50 سال آینده هیچ مشکلی این بقعه را تهدید نمی‌کند.

وی افزود: کارشناسان در بررسی 48 ساعته خود ایمنی بقعه امامزاده ابراهیم شفت را تائید کرده‌اند.عاشوری، از راه‌اندازی 2 پروژه عمرانی و عام‌المنفعه در فومن و شفت خبر داد و یادآور شد: در سال جاری عملیات اجرای مجتمع بزرگ فرهنگی، ورزشی و هنری فومن با مساحت 10 هزار متر مربع آغاز می‌شود که شامل آمفی تئاتر و بسته کامل فرهنگی است.

وی، احداث یک استخر شنا با امکانات کامل در شهرستان شفت را از دیگر برنامه‌های سال جاری عنوان کرد.

منبع : خبر گزاری فارس

/ 0 نظر / 15 بازدید