کلیه نامزدهای مستقل از حوزه انتخابیه رشت رد صلاحیت شدند!

سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات استان گیلان گفت: نگاه هیات‌های نظارت و شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدها در حد متعارف و متعادل، بلکه حداقلی بود نه حداکثری!

 

 

 

مهندس قنبریان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، گفت: صلاحیت 17 نفر از نامزدهایی که در مرحله اعلام نظر هیات نظارت استان و مرکزی، عدم احراز شده بود در این مرحله با بررسی‌های بیشتر هیات نظارت استان و نظر شورای نگهبان احراز و تایید شدند.

وی افزود: فقط هفت نفر از نامزدهایی که در مرحله قبل توسط هیات مرکزی رده شده بودند در این مرحله توسط شورای نگهبان تایید شدند یعنی نزدیک به 95 درصد نظرات هیات نظارت استان و مرکزی در رد و تایید صلاحیت نامزدها توسط شورای نگهبان تایید شده است.

وی ادامه داد: نگاه هیات‌های نظارت و شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدها در حد متعارف و متعادل، بلکه حداقلی بود نه حداکثری، یعنی نامزدها می‌بایست حداقل شرایط لازم براساس ماده 28 قانون انتخابات را داشته باشد. لذا نامزدهای تایید صلاحیت شده مثل دانشجویانی که در امتحان قبول می‌شوند ولی دارای طیفی از نمرات هستند، از نمره 12 - 10 که حداقل نمره برای قبولی است تا نمرات 19-18 را به خود اختصاص می‌دهند که انشالله با هدایت الهی، مردم بهترین‌ها را در روز رای‌گیری انتخاب خواهند کرد.

مهندس قنبریان خاطرنشان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه فرمودند؛ «نظر نهایی شورای نگهبان ملاک عمل خواهد بود» و ما همه را به تمکین در مورد نظرات اعلام شده توصیه می‌کنیم». در بین تاییدشدگان از اقشار مختلف جامعه و همه سلایق و گرایش‌های سیاسی وجود دارند و انشاالله انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم همراه با رقابتی سازنده و سالم خواهیم داشت.

منبع : خبر کزاری دانشجویان ایسنا

 

/ 0 نظر / 5 بازدید