برخورد جدی بازرسی گیلان با جرایم انتخاباتی دستگاه‌ها

مدیرکل بازرسی گیلان خبر داد
برخورد جدی بازرسی گیلان با جرایم انتخاباتی دستگاه‌ها

خبرگزاری فارس: مدیرکل بازرسی گیلان با تاکید بر اینکه استفاده از هر گونه امکانات دولتی برای تبلیغات نامزدها ممنوع است، گفت: با جرایم انتخاباتی دستگاه‌های اجرایی استان به شدت برخورد می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید حمید حسینی  در جلسه بازرسی استان به اهمیت انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به حجم گسترده تبلیغات رسانه‌های گروهی و معاند علیه نظام و شدت گرفتن این حملات، دشمن در تلاش برای دلسرد کردن و عقب‌نشینی مردم از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب است.

وی، حضور حداکثری و با بصیرت مردم را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: این حضور تاکنون به دفعات توسط مردم قدرشناس ایران اسلامی به اثبات رسیده است.

این مسئول، انتخابات را عاملی برای پیوند بین حاکمیت، مردم و مصداق مردم‌سالاری دینی و یکی از طرق نظارت مردم بر مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: این حرکت هوشمندانه و خرد جمعی برای انتخاب اصلح است.

وی، انتخاب اصلح را بسیار مهم دانست و ابراز داشت: حرکت مقدمه‌ ایجاد یک مجلس کارآمد، ارزشی، اهل نظر، قانون‌دان و قانون‌مدار است که وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهد.

حسینی خاطرنشان کرد: ما به عنوان دستگاه اصلی نظارت و مبارزه با فساد اداری و اقتصادی در استان از مردم می‌خواهیم که با موقعیت شناسی در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی حضوری پر رنگ و اثرگذار داشته باشند و با مخابره پیام پرمعنای خود به دنیا یک بار دیگر نقشه‌های دشمنان اسلام و انقلاب را نقش بر آب کنند.

وی، با تصریح بر اینکه سازمان بازرسی در قبال تخلفات احتمالی در انتخابات طبق قوانین به صورت مستقیم نقشی ندارد، یادآور شد: این وظیفه مهم به عهده شورای نگهبان است اما این سازمان طبق وظایف قانونی و ذاتی خود و اصل 174 قانون اساسی کار بررسی و نظارت بر حسن اجرای قوانین انتخاباتی در دستگاه‌های اجرایی و اداری کشور را به‌عهده دارد و بر عملکرد مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در این زمینه به دقت و با تیزبینی و هوشمندانه نظارت می‌کند.

مدیر کل بازرسی گیلان، رعایت اصول اخلاق و قوانین انتخاباتی را مورد تاکید نامزدها قرار داد و بیان داشت: نامزدهای انتخاباتی باید از نشر اکاذیب، سیاه نمایی، تهمت و افترا و ... به یکدیگر پرهیز کنند و مردم نیز به عنوان رأی دهندگان باید از انگیزه‌های شخصی و گروهی، فامیلی و جناحی اکیداً بپرهیزند تا مجلسی مقتدر تشکیل شود.

وی با اعلام منع استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی یادآور شد: در ماده 59 قانون انتخابات تصریح شده است که هرگونه استفاده از وسایل و امکانات و وجوه بیت‌المال و شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت و شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته و تمام دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی و دولتی استفاده می‌کنند به نفع نامزدهای نمایندگی مجلس ممنوع بوده و مرتکب جرم شناخته می‌شوند.

مدیر کل بازرسی ضمن هشدار به مدیران دستگاه‌ها خاطرنشان کرد: گزارش‌های رسیده حاکی از این است که شاهد بروز برخی از تخلفات ناشی از کم توجهی به قانون از طرف برخی از مدیران یا عوامل تحت امرشان و استفاده از امکانات و وجوه دولتی هستیم که در صورت احراز چنین تخلفاتی قطعاً سازمان بازرسی وارد عمل شده و برخوردهای قانونی را به عمل می‌آورد.

وی، از تشکیل ستاد  رسیدگی به جرایم انتخاباتی طبق دستور رئیس قوه قضائیه در دادگستری استان‌ها خبر داد.

منبع: خبرگزاری فارس

 

/ 0 نظر / 11 بازدید