آشنایی با روستای مژدهه شفت

از دیگر اماکن میتوان به جنگلهای زیبا و سر سبز و کوهستان پوشیده از درخت این روستا که دارای چشمه های طبیعی میباشد اشاره کرد.در فصل های پاییز و بهار در آن قارچ های خوشمزه جنگلی رشد کرده که تعداد زیادی از مردم از نقاط دور و نزدیک برای چیدن آن به این روستا می ایند.

البته ذکر این نکته ضروری است که قارچ های سمی نیز در این جنگل رشد میکند,پس اگر قارچ های سمی را نمیشناسید از کسی که این مهارت را دارد کمک بخواهید تا دچار مسمومیت نشوید.

از دیگر خوردنی ها طبیعی میتوان به تمشک جنگلی,ازگیل,آلوچه(گوجه سبز),هلو,سیب ترش,سیب سبز,نارنج,پرتغال,اشاره کرد.

کسانی که به اماکن زیارتی علاقه دارن میتوانند به بقعه اقا شمس الدین بروند و در فضایی ارام و معنوی به عبادت بپردازنند.

محلیان این روستا اعتقاد دارند گل(خاک) این بقعه برای درمان بیمارهای پوستی مفید است.

هم چنین این روستا دارای دو مسجد میباشد,مسجد امیر المومنین ومسجد امام حسین که به همت اهالی ساخته شده است.

غذاهای محلی این روستا عبارتند از:فسنجون,کباب ترش,سیر قلیه , سیروابیج ,قیمه,باقلاقاطق,کل کباب,ترش تره,سبزی قرمه,کوکوی40گیاه,ماهی فیفبیج...   .

                          

از دیگر محصولات غذای میتوان به انواع ترشیجات اشاره کرد: ترشی 7تا بیجار, سیر ترشی , ترشی گل کلم,ترشی بادمجان,ترشی رب انار,ترشی رب آلوچه,آب انار,آب آلوچه, آب غوره...

مهمترین محصول غذایی میتوان به دوشاب اشاره کرد که از میوه ای به اسم اربه گرفته میشود که بسیار خوشمزه و لذیذ میباشد,افراد زیادی برای خریدن آن به این روستا می ایند  

در این بهشت ایران مسافرانی بوده اند که پابند و اسیر شده اند,و در ان به ساخت ویلا یا خرید ان پرداخته اند,و بهترین لحظات خود را لحظه در این روستا گذرانده و از طبیعت ان لذت برده اند.

/ 3 نظر / 30 بازدید
طیبه

مرسی از سایت خوبتون و مرسی از مطلب مفیدتون!

طیبه

مرسی از سایت خوبتون و مرسی از مطلب مفیدتون!

ایوب طاهر نیا مژدهی

آقای مهدی پور لطفاَ نسبت به تصاویر ها ی زیاد از روستا تلاش بکنید؟