آخرین وضعیت بررسی صلاحیت های مجلس نهم در استان های شمالی

حوزه انتخابیه ساری و میاندرود

در حوزه انتخابیه ساری و میاندرود مجید حسین زادگان و نادعلی رمضانپور نتوانستند مجوز حضور در رقابت های انتخاباتی اسفند نود را از شورای نگهبان دریافت کنند و علی رغم اعتراض در دو مرحله هیئت نظارت و هیئت اجرایی اما رد صلاحیت آنان قطعی شده است .

در این حوزه انتخابیه یک انصراف نیز رقم خورده است . سید جمال علوی که در انتخابات مجلس هشتم توانسته بود ۱۵۰۰۰ رای کسب کند به نفع سید رمضان شجاعی کناره گیری نموده است .

 جدید - درحوزه انتخابیه مرکز استان مازندران یک تایید صلاحیت دیگرنیز رقم خورده است . " جعفر قربان پور " فرهنگی باسابقه ساروی که در انتخابات دوره قبل نیز حضورداشت و درهفته های قبل نتوانسته بود جواز حضور در رقابت ها را بدست اورد اما شب گذشته تایید صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ نمود و رسما وارد رقابت های انتخاباتی ساری و میاندرود شد .

حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه و جویبار

شنیده های خبرنگار " شمال فردا " از حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه و جویبار حاکی است محمد اسماعیل ابراهیم زاده که صلاخیت وی با عدم احراز در هیئت نظارت روبرو شد در این مرحله نیز نتواست نظرمثبت شورای نگهبان را بدست آورد وبرای تداوم حضور در رقابت انتخابات پیش رو، باید اعتراض نهایی خود را نیز اعلام نماید .

ابراهیم زاده از مدیران خوشنام استان بشمار می رود که هیئت اجرایی در مرحله اول صلاحیت وی را تایید کرده بود .

در این حوزه انتخابیه کمال علیپورکه از هیئت اجرایی شهرستان و نظارت استان تایید صلاحیت خود را اخذ کرده بود در این مرحله و در بررسی های شورای نگهبان  نتوانست مجوز حضور در رقابت های انتخاباتی مجلس نهم را بدست آورد و از ادامه رقابت ها بازماند .

علیپور ، در انتخابات مجلس هشتم حضور داشته و در این دوره نیز از نامزدهای پر اقبال محسوب می شد .

در این حوزه انتخابیه هنوز از وضعیت تایید و یا عدم تایید سید هادی حسینی اطلاعی در دست نیست و تلاش خبرنگار ما برای این منظور ادامه دارد .

جدید - حوزه انتخابیه  بهشهر ،نکا و گلوگاه 

ضمن تائید صلاحیت تمامی نامزدها در مراحل اجرایی و نظارت ،تنها داوطلب رد صلاحیت شده حسنی خورشیدی می باشد که تاکنون وضعیت صلاحیت وی مشخص نشده و از ادامه رقابت نهم مجلس در این حوزه باز مانده است.

جدید - حوزه انتخابیه بابل

در حوزه انتخابیه بابل اما وضعیت به گونه ای دیگر است . در این حوزه انتخابیه هیچیک از نامزدهای شاخص رد صلاحیت شده حاضر به اظهار نظر صریح نشده اند و آنرا منوط به دریافت نامه رسمی از فرمانداری نموده اند ..

یکی از هواداران " حسین نیاز آذری " که تا نیمه های شب در دفتر وی حضور داشت به خبرنگار " شمال فردا " گفت : براساس قرائن و اظهارات منابع مطلع حسین نیاز آذری تایید صلاحیت شده است اما هنوز اعلام رسمی در این خصوص صورت نگرفته است .

پیگیری شکال فردا برای اطلاع از وضعیت تایید یا عدم تایید " احمد فاطمی " نیز در این حوزه انتخابیه ادانه  دارد .

شب گذشته شایعه رد صلاحیت یک نامزد شاخص دیگرکه در مراحل هیئت اجرایی و نظارت تایید شده بود  در سطح بابل شنیده شده است که تلاش خبرنگار " شمال فردا " برای صحت و سقم این شایعه ادامه دارد .

/ 0 نظر / 4 بازدید