شهرستانِ شفت، در جنوب غرب رشت واقع شده و 23 کیلومتر از مرکز استان فاصله داره. مواهب طبیعی، وجود جنگلها و مراتع، کوهستان ها و مناطق ییلاقیِ سرسبز و دهها بنای مذهبی و تاریخی، سبب شده که شهرستان شفت یکی از مناطق مهمِ جهانگردی به شمار بیاد. از بین بناهای مذهبیِ شهرستان شفت، بقعههای امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق، شُهرت بیشتری داره.

در جنوب کوه های شفت در 25 کیلومتریِ این شهرستان هم بقعه ی امامزاده اسحاق واقعه. بنای اصلیِ بقعه شامل اتاقی به شکل مربع-مستطیله که 9 متر طول و 7 متر عرض داره. در شرقِ این بنا، مسجدی ساده ساخته شده. مصالحِ ساختمون از سنگ و گِل و چوبِه که در دو طبقه ساخته شده. دو گنبدِ کوتاه و بلند که هر دو با حلب سربندی شدن، در دو طرفِ بام دیده می شن. قسمت پایین بنا از چینه ساخته شده وضریحِ این امامزاده فلزی و شیشه بندی شده س. اطرافِ این بقعه، قبرهای قدیمی و جدید وجود داره و آثار سفالی هم در همین محدوده دیده می شه که نشون دهنده ی سکونتِ مردم در دوره های مختلفِ میباشد . در زیر عکسهایی از این مکان مقدس و زیارتی براتون  آماده کردم امیدوارم که مورد قبول شما عزیزان قرار بگیره و بنده را با نظرات خود در راستای هر بهتر شدن این وب یاری فرمایید .باشد که بنده بتوانم قدم کوچکی را در راستای شناسایی این مکان مقدس برداشته باشم و مورد قبول درگاه باریتعالی قرار بگیرد .

لطفا به ادامه مطلب بروید
تاريخ : ۱۳٩۱/٢/۸ | ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.