فرمانده انتظامی آستارا خبر داد
کشف 364 عدد قرص روانگردان اکستازی در آستارا

 

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف 364 عدد قرص روانگردان اکستازی در این شهرستان مرزی خبر داد.

نادر خرسند عصر امروز در جلسه انتظامی این شهرستان چگونگی کشف قرص‌های اکستازی در آستارا را تشریح کرد.

وی، افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر آستارا در اقدام‌های پلیسی خود موفق به شناسایی فردی که اقدام به توزیع قرص‌های روانگردان در سطح شهرستان می‌کرد، شدند.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا ادامه داد: گروه‌های عملیاتی پلیس آستارا پس از اطمینان از نگهداری قرص‌های روانگردان اکستازی با هماهنگی مقام قضایی منزل خود را با رعایت قوانین شرعی مورد بازرسی قرار دادند.

به گفته وی، گروه‌های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر در این بازرسی تعداد 364 عدد قرص روانگردان از داخل دستگاه سی‌دی که به صورت ماهرانه‌ای جاسازی شده بود کشف و ضبط کردند.

خرسند مبلغ تقریبی قرص‌های کشف شده را بالغ بر 70 میلیون ریال عنوان کرد و یادآور شد: متهم با تشکیل پرونده به مقام قضایی و تصمیمات قضایی لازم برای وی اتخاذ شد.

وی، با اشاره به مضرات اثرات قرص‌های روانگردان اذعان کرد: اینگونه قرص‌ها با تاثیری که بر مغز و سلسله اعصاب انسان می‌گذارند وی را از حالت طبیعی خارج می‌کنند.

این مسئول، اثر اصلی این مواد را تغییر دادن شناخت و ادراک فرد دانست و تصریح کرد: نام دیگر این مواد توهم‌زا است.

خرسند با بیان اینکه قرص‌های روانگردان به لحاظ فکری و حافظه اثر منفی دارد، ابراز کرد: بی‌حسی، گیجی، بی‌حالی و ... از جمله اثرات آن است.

منبع : خبرگزاری فارس

گردآورنده : وبلاگ نصیرمحلهتاريخ : ۱۳٩۱/۱/۱٦ | ۸:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.