نوشته شده توسط : مهدی پور

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسامی ۱۰ نماینده استان گیلان در ۱۳ حوزه انتخابیه که عهده دار وکالت مردم در خانه ملت شدند،مشخص شده اما در شهرستان رشت صاحب سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است تنها حسن تامینی لیچائی توانست در مرحله اول راهی مجلس نهم شود و رقابت میان سایر نامزد‌های انتخاباتی برای کسب دو کرسی دیگر به دور دوم کشیده شده است؛ همچنین در حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال رقابت بهمن محمد یاری و احسن الله راد مهر نیز به مرحله دوم کشیده شد است.

در حوزه انتخابیه رشت؛ حسن تأمینی لیچائی با کسب ۱۹۲/۸۰ رأی از مجموع ۶۱۶/۲۶۵ آرای صحیح مأخوذه حائز شرایط کسب اکثریت حداقل یک چهارم آراء شده ورقابت میان جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی با کسب ۱۸۲/۵۷ و سید علی آقازاده دافساری با کسب ۳۴۷/۵۱ و غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی با کسب ۱۴۱/۴۸ و نظر علی علیزاده با کسب ۲۷۳/۳۳ رای پیروزی در مرحله دوم ادامه خواهد داشت، نمایندگی این حوزه انتخابیه را حسن تامینی لیچایی، سید علی آقازاده دافساری، جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی نمایندگان در مجلس هشتم برعهده داشتند.

در حوزه انتخابیه صومعه سرا؛ حمیدرضا خصوصی ثانی با کسب ۳۹ هزار و ۱۳۵ رای از مجموع ۸۶ هزار و ۳۹۶ رای به عنوان نماینده مجلس نهم از  این شهرستان انتخاب شد. نمایندگی این حوزه انتخابیه را سید کاظم دلخوش اباتری در مجلس هشتم برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه رودبار؛ عطاء الله حکیمی با کسب ۲۷ هزار و ۷۲۸ رای از مجموع ۶۴ هزار و ۱۷ رای به عنوان نماینده مجلس نهم از این شهرستان انتخاب شد، نمایندگی این حوزه انتخابیه را صمد مرعشی در مجلس هشتم برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه آستارا؛ صفر نعیمی رز با کسب ۲۴ هزار و ۶۲ رای از مجموع آرای ۴۷ هزار و ۸۱۱ رای به عنوان نماینده مجلس نهم از این شهرستان انتخاب شد، نمایندگی این حوزه انتخابیه رافرهاد دلق پوش در مجلس هشتم برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه لنگرود؛ مهرداد بائوج لاهوتی با کسب ۲۲۹۰۲ رأی از مجموع ۷۰۶۷۰ رای کماکان به عنوان نماینده این شهرستان در مجلس باقی خواهد ماند، وی در مجلس هشتم هم نمایندگی این حوزه انتخابیه را برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه رودسر و املش؛ محمد مهدی رهبری با کسب ۴۳۰۳۵ رأی از مجموع ۱۱۰۶۴۳ رای به عنوان نماینده مجلس نهم از این شهرستان انتخاب شد، نمایندگی این حوزه انتخابیه رااسدالله عباسی در مجلس هشتم برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه بندرانزلی؛ حسن خسته‌بند با کسب ۲۲۱۶۴ رأی از مجموع ۴۳۲۱۴ رای کماکان به عنوان نماینده این شهرستان در مجلس باقی خواهد ماند، وی در مجلس هشتم هم نمایندگی این حوزه انتخابیه را برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه؛ محمد حسین قربانی با کسب ۲۲ هزار و ۷۶ رای از مجموع ۶۲ هزار و ۲۱ رای به عنوان نماینده مجلس نهم از این شهرستان انتخاب شد، نمایندگی این حوزه انتخابیه را سیدمهدی صادق در مجلس هشتم برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه فومن و شفت؛ ناصر عاشوری قلعه رودخانی با کسب ۳۷۹/۴۷ رأی از مجموع ۴۵۵/۱۰۰ رای به عنوان نماینده مجلس نهم از این شهرستان انتخاب شد، نمایندگی این حوزه انتخابیه را علی میرزایی فلاح آبادی در مجلس هشتم برعهده داشت.

در حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال؛ رقابت میان بهمن محمد یاری با کسب ۸۱۲/۳۹ رأی و احسن الله راد مهر با کسب ۶۵۲/۳۷ رأی از مجموع ۲۱۴/۱۸۴ آرای صحیح مأخوذه، به مرحله دوم کشیده شد، نمایندگی این حوزه انتخابیه رابهمن محمد یاری در مجلس هشتم برعهده داشت.

لاهیجان و سیاهکل؛ ایرج ندیمی با کسب ۳۳۸۶۰ رأی از مجموع ۱۰۰۳۳۶رایبه عنوان نماینده مجلس نهم از این شهرستان انتخاب شد، نمایندگی این حوزه انتخابیه رایوسف قاسمی گولک در مجلس هشتم برعهده داشت./

 




:: برچسب‌ها: اخبار انتخابات شهرستان شفت و فومن
تاریخ انتشار : ۱۳٩٠/۱٢/۱٤ | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.