شمالی‌ها بخوانند/نتایج انتخابات ساری، گیلان و مازندران/۱ اصلاح‌طلب،۱ مستقل و ۱ نامزد جبهه متحد

انتخابات - نتایج آرای نامزدهای حوزه شمال کشور اعلام شد.

محمد دامادی با 93 هزار و740 رای بیشترین رای را در حوزه انتخابیه ساری و میاندرود به خود اختصاص داد. سید رمضان شجاعی کیاسری با 62 هزار و 126 رای نیز توانست به مجلس شورای اسلامی راه یابد. دامادی نامزد مورد حمایت جبهه متحد بود که از نامزد اصلاح طلبان، علی اصغر یوسف‌نژاد با 57 هزار و 282 رای، پیشی گرفت. شجاعی کیاسری هم مستقل وارد میدان رقابت شده بود.
همچنین نتایج رسمی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه اعلام شد. احمد علی مقیمی فرزند غلامرضا با کسب 57 هزار و 822 رای و 36.78 درصد آرا نامزد منتخب جبهه متحد بود که به پیروزی رسید.
 حسن تامینی با 80 هزار و 184 رای از حوزه انتخابیه شهرستان رشت به نهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت. او که از نمایندگان کنونی مجلس است، نامزد منتخب اصلاح طلبان بود.
جبار کوچکی نژاد با 57 هزار و 179 رای، سید علی آقازاده با 51 هزار و 369 رای، غلامعلی جعفرزاده با 47 هزار و 862 رای و نظرعلی علیزاده با 33 هزار و 245 رای وارد دور دوم انتخابات شدند. هر چهار نامزد راه یافته به مرحله دوم از نامزدهای مورد حمایت جبهه متحد هستند.
بهمن محمدیاری و احسان رادمهر از حوزه انتخابیه شهرستانهای تالش، ماسال و رضوانشهر به دور دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافتند. بهمن محمدیاری با 39 هزار و 812 رای و احسان رادمهر با 37 هزار و 652 رای حائز اکثریت آراء شدند. این دو نامزد نیز از مستقلین بودند.
هم اکنون بهمن محمدیاری نماینده مردم در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستانهای مذکور است


تاريخ : ۱۳٩٠/۱٢/۱۳ | ٥:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.