این خبر تکمیل می شود

روز گذشته نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مسوولان نظام همگام با مردم با حضور در پای صندوق‌های رای، رای خود به کاندیداهای موردنظرشان را به صندوق انداختند.

شمارش آرا بلافاصله بعد از پایان رای گیری آغاز شده است و هم اکنون کاندیدا‌ها منتظر نتایج آرا هستند. روز گذشته رییس ستاد انتخابات کشور زمان اعلام نتایج انتخابات در حوزه‌های کوچک را ۴۸ ساعت بعد از پایان اخذ رای و حوزه‌های بزرگ را ۷۲ ساعت - سه روز - بعد از پایان عملیات اخذ رای اعلام کرد.

صولت مرتضوی گفت: نتایج انتخابات در حوزه‌های کوچک ظرف ۴۸ ساعت و در حوزه‌های بزرگ مانند تهران ۷۲ ساعت بعد از پایان رای‌گیری اعلام می‌شود. ‏

در هر حال نتایج انتخابات در شهرستان‌ها و استان‌های کوچک‌تر اعلام شده است و نکته جالب توجه اینجاست که نام برخی از افراد نامدار مجلس هشتم درمیان کسانی که به مجلس نهم راه نیافتد دیده می‌شود.

ناطق نوری از راه یافتن به مجلس نهم بازماند

یکی از این افراد نامدار، احمد ناطق نوری بود. با اتمام شمارش آرای حوزه انتخابی نور و محمودآباد در استان مازندران، با سابقه‌ترین نماینده ادوار مجلس از راهیابی به مجلس نهم بازماند.

احمد ناطق نوری که در سی سال گذشته همواره به عنوان نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابی مازندران راهی مجلس می‌شد این‌بار از ورود به ساختمان سبز بهارستان بازماند.

بر اساس گزارش‌های رسیده از استان مازندران، عبدالوحید فیاضی توانست در این حوزه، با کسب اکثریت آراء به عنوان نماینده مردم نور و محمودآباد راهی خانه ملت شود.

خباز در کاشمر رای نیاورد

از دیگر راه نیافتگان مشهور به مجلس نهم می‌توان محمد رضا خباز نماینده اصلاح طلب و اقتصادی مجلس هشتم را نام برد. در حوزه اتخابیه کاشمر، محمد اسماعیل نیا به مجلس نهم راه یافت و محمدرضا خباز نماینده فعلی کاشمر از راه یافتن به مجلس بازماند تا یکی دیگر از مجلس هشتمی‌ها جایی در خانه ملت نهم نداشته باشد.

رئیس حذب مردم سالاری با مجلس نهم خداحافظی کرد

همچنین با پایان یافتن شمارش آرا در سمنان تکلیف نماینده منتخب این شهر مشخص شد تا مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم، نتواند وارد مجلس نهم شود.

در شهر سمنان علیرضا خسروی با ۲۳۰۰۰ رای نفر اول و مصطفی کواکبیان با ۱۹۰۰۰ رای نفر دوم شد.
خواهر احمدی‌نژاد هم رای نیاورد

اما مطابق گزارش‌های ارسالی از حوزه انتخابیه گرمسار، کاتب به مجلس نهم راه یافت و پروین احمدی‏نژاد از حضور در مجلس نهم بازماند تا یکی از نزدیکان دولت هم مجلس نهمی نشود.

مطابق گزارش‌های ارسالی از حوزه انتخابیه گرمسار، کاتب به مجلس نهم راه یافت و پروین احمدی‏ نژاد از حضور در مجلس نهم بازماند.

کاظم دلخوش هم رای نیارود

بر اساس اخبار رسیده، حمیدرضا خصوصی با کنار زدن کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا شد تا به این ترتیب نماینده اصولگرا و شاعر مجلس هشتم نیز به مجلس نهم راهی نداشته باشد.

قدیری ابیانه کاندیدای جبهه پایداری نماینده کاشان نشد

 از حوزه انتخابیه کاشان، آران و بیدگل، عباسعلی منصوری با 48هزار رای مأخوذه راهی بهارستان شد.در این شهر، قدیری ابیانه کاندیدای جبهه پایداری و گرانمایه، کاندیدای جبهه متحد، هر دوشکست خوردند.گرانمایه نماینده فعلی کاشان است.

نفرات اول نتایج انتخابات تهران تا کنون

از سوی دیگر، گزارش‌های دریافتی از شمارش غیر رسمی آرا از برتری غلامعلی حداد عادل با یک فاصله قابل توجه با نفر دوم در انتخابات شهر تهران حکایت دارد.

گزارش‌های دریافتی از شمارش غیر رسمی آرا در برخی صندوق‌های تهران حاکی از برتری غلامعلی حداد عادل با یک فاصله نسبتا قابل توجه با نفر دوم در انتخابات شهر تهران حکایت دارد.

درباره نفرات بعدی هنوز نمی‌توان به قطعیت سخن گفت و با هر شمارش جابجایی مشاهده می‌شود. اما حجت الاسلام ابوترابی، علی مطهری، حجت الاسلام آقا تهرانی، احمدتوکلی و محمد رضا باهنر در رتبه‌های بعدی در حال رقابت هستند.
این نتایج هنوز نهایی نیست و شمارش صندوق‌ها ادامه دارد.تاريخ : ۱۳٩٠/۱٢/۱۳ | ٩:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.