در حالی آخرین روز مهلت قانونی شورای نگهبان جهت اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان انتخابات مجلس نهم سپری شده است که تا این لحظه هنوز برخی از داوطلبان از تایید یا عدم تایید خود اطلاعی ندارند .

خبرها و شنیده های تازه با عنوان ( جدید ) در شروع پاراگراف  اطلاع رسانی می شود

اخبار دریافتی " شمال فردا " حاکی است :

حوزه انتخابیه فومن و شفت

درحوزه انتخابیه فومن و شفت علی میرزایی فلاح‌آبادی که هم اکنون نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی است  و غلامرضا  و محمد رضا خاکسار از ادامه رقابت ها بازمانده و رد صلاحیت برای نمایندگی مجلس شدند .

جدید - تنکابن ، رامسر و عباس آباد

در حوزه انتخابیه غربی ترین شهرستانهای استان مازندران " ابوالفتح نیکنام " هنوز نتوانسته جواز حضور در رقابت های انتخاباتی اخذ کند .

از تایید صلاحیت دیگر نامزدهای رد صلاحیت شده این حوزه انتخابیه اطلاعی در دست نیست و بعید به نظر می رسد گمانه زنی های رسانه ای قبلی صحیح بوده باشد .

پیگیری خبرنگار ما دراین حوزه ادامه دارد .

حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا

از گرگان خبر می رسد که برخی نامزدهای رد صلاحیت شده توسط اجرایی و نظارت موفق شده اند تأیید صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ نمایند.

بر اساس شنیده ها ، قاسم حاجی محمدی از مطرح ترین این چهره هاست.

حوزه انتخابیه غرب استان گلستان

در حوزه انتخابیه کردکوی ، بندرگز و ترکمن نیز همچنان سردارزاده و ساور در زمره رد صلاحیت شدگان قرار دارند و نتوانستند تایید صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ نمایند .

حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل

شورای نگهبان اسامی داوطلبان تأیید شده انتخابات مجلس شورای اسلامی را به وزارت کشور اعلام کرد.

به گزارش "لاهیگ"، با تأیید ۴ نفر دیگر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، شمار کاندیداهای حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل به ۱۴ نفر رسید.

اسماعیل بابایی، هادی صدیقی، رسول فرخی و حسن هادی‌پور کچلام با تأیید صلاحیت از سوی شورای نگهبان به جمع کاندیداهای لاهیجان و سیاهکل پیوستند و بر این اساس، آرش چائیچی نصرتی، محمدعلی سارنگ، محمدرضا عبدالرحیم‌پور هروی، امیرحسین علیزاده، محمدمهدی قربانی، بهزاد قنبرپور، محمد کارگر اسپلی، لیلا مدیری و سید ابراهیم نواده پور از حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی بازماندند.

حوزه انتخابیه رودبار

ازحوزه انتخابیه رودبار خبر می رسد صمد مرعشی نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه نتوانست صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ کند.

حوزه انتخابیه رشت

در حوزه انتخابیه مرکز استان گیلان صلاحیت سفیر ایران در کویت و استاندار سابق گیلان در مرحله بررسی در شورای نگهبان نیز رد شد .

 در این حوزه انتخابیه و احمد نصرتی راد ، رمضانعلی صادق زاده ، مجتبی شفیعی و ناصر امینی نیز دیگر نامزدهای شاخص رد صلاحیت شده می باشند.

حوزه انتخلابیه آستارا

ازحوزه انتخابیه آستارا هم شنیده می شود  فرهاد دلق‌پوش نماینده فعلی تاکنون نتوانست تایید صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ نماید .

در این حوزه انتخابیه از استان گیلان شاپور مرحبا نماینده دوره های چهارم ، پنجم و هفتم نیز از ادامه رقابت ها در این دوره از انتخابات بازماند.

اطلاعیه مهم شورای نگهبان

شورای نگهبان شب گذشته طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که توسط هیأت‌های اجرایی و هیأت مرکزی نظارت تأیید صلاحیت شده‌اند، اما شورای نگهبان صلاحیت آن‌ها را تأیید نکرده است، می‌توانند به استناد تبصره (۳) ماده واحده مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام و تبصره (۲) ماده (۳۵) آیین‌نامه اجرایی، حداکثر ظرف مدت سه روز از تاریخ ابلاغ فرماندار یا بخشدار حوزه انتخابیه، شکایت خود را به همراه مدارک و مستندات مربوط، از ساعت ۸ الی ۱۶ در تهران به نشانی میدان فردوسی، خیابان شهید سپهبد قرنی، بالاتر از چهارراه آیت‌الله طالقانی، خیابان برادران شهید شاداب، روبه‌روی هتل قدس، مرکز اخذ شکایات و یا در استان‌ها به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات تحویل داده و رسید دریافت نمایند.

منبع :شمال فردا


حوزه انتخابیه ساری و میاندرود

در حوزه انتخابیه ساری و میاندرود مجید حسین زادگان و نادعلی رمضانپور نتوانستند مجوز حضور در رقابت های انتخاباتی اسفند نود را از شورای نگهبان دریافت کنند و علی رغم اعتراض در دو مرحله هیئت نظارت و هیئت اجرایی اما رد صلاحیت آنان قطعی شده است .

در این حوزه انتخابیه یک انصراف نیز رقم خورده است . سید جمال علوی که در انتخابات مجلس هشتم توانسته بود ۱۵۰۰۰ رای کسب کند به نفع سید رمضان شجاعی کناره گیری نموده است .

 جدید - درحوزه انتخابیه مرکز استان مازندران یک تایید صلاحیت دیگرنیز رقم خورده است . " جعفر قربان پور " فرهنگی باسابقه ساروی که در انتخابات دوره قبل نیز حضورداشت و درهفته های قبل نتوانسته بود جواز حضور در رقابت ها را بدست اورد اما شب گذشته تایید صلاحیت خود را از شورای نگهبان اخذ نمود و رسما وارد رقابت های انتخاباتی ساری و میاندرود شد .

حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه و جویبار

شنیده های خبرنگار " شمال فردا " از حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه و جویبار حاکی است محمد اسماعیل ابراهیم زاده که صلاخیت وی با عدم احراز در هیئت نظارت روبرو شد در این مرحله نیز نتواست نظرمثبت شورای نگهبان را بدست آورد وبرای تداوم حضور در رقابت انتخابات پیش رو، باید اعتراض نهایی خود را نیز اعلام نماید .

ابراهیم زاده از مدیران خوشنام استان بشمار می رود که هیئت اجرایی در مرحله اول صلاحیت وی را تایید کرده بود .

در این حوزه انتخابیه کمال علیپورکه از هیئت اجرایی شهرستان و نظارت استان تایید صلاحیت خود را اخذ کرده بود در این مرحله و در بررسی های شورای نگهبان  نتوانست مجوز حضور در رقابت های انتخاباتی مجلس نهم را بدست آورد و از ادامه رقابت ها بازماند .

علیپور ، در انتخابات مجلس هشتم حضور داشته و در این دوره نیز از نامزدهای پر اقبال محسوب می شد .

در این حوزه انتخابیه هنوز از وضعیت تایید و یا عدم تایید سید هادی حسینی اطلاعی در دست نیست و تلاش خبرنگار ما برای این منظور ادامه دارد .

جدید - حوزه انتخابیه  بهشهر ،نکا و گلوگاه 

ضمن تائید صلاحیت تمامی نامزدها در مراحل اجرایی و نظارت ،تنها داوطلب رد صلاحیت شده حسنی خورشیدی می باشد که تاکنون وضعیت صلاحیت وی مشخص نشده و از ادامه رقابت نهم مجلس در این حوزه باز مانده است.

جدید - حوزه انتخابیه بابل

در حوزه انتخابیه بابل اما وضعیت به گونه ای دیگر است . در این حوزه انتخابیه هیچیک از نامزدهای شاخص رد صلاحیت شده حاضر به اظهار نظر صریح نشده اند و آنرا منوط به دریافت نامه رسمی از فرمانداری نموده اند ..

یکی از هواداران " حسین نیاز آذری " که تا نیمه های شب در دفتر وی حضور داشت به خبرنگار " شمال فردا " گفت : براساس قرائن و اظهارات منابع مطلع حسین نیاز آذری تایید صلاحیت شده است اما هنوز اعلام رسمی در این خصوص صورت نگرفته است .

پیگیری شکال فردا برای اطلاع از وضعیت تایید یا عدم تایید " احمد فاطمی " نیز در این حوزه انتخابیه ادانه  دارد .

شب گذشته شایعه رد صلاحیت یک نامزد شاخص دیگرکه در مراحل هیئت اجرایی و نظارت تایید شده بود  در سطح بابل شنیده شده است که تلاش خبرنگار " شمال فردا " برای صحت و سقم این شایعه ادامه دارد .تاريخ : ۱۳٩٠/۱۱/٢۳ | ٩:٤٦ ‎ق.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.