خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری فومن و شفت گفت: در دهه فجر امسال چهار پروژه عمرانی در فومن و یک پل روستایی و دو راه روستایی در شفت با مجموع اعتبار هشت میلیارد و 441 میلیون ریال افتتاح می‌شود.

حسین باذلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فومن با بیان اینکه عمده وظایف اداره راه نگه‌داری راه‌ها است، اظهار داشت: نگه‌داری راه‌ها به گونه‌ای است که کیفیت راه‌ها حداقل به همان صورت ساخته شده نگه‌داری می‌شوند.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش نزولات آسمانی در فصل پاییز امسال، سه مرحله عملیات برف‌روبی در مناطق کوهستانی ماسوله، امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق انجام شد و برای مناطق جلگه‌ای و دشت نیز یک مرحله برف‌روبی داشتیم.
رئیس اداره راه فومن و شفت درباره عملیات ارتقای راه‌های فومن و شفت، افزود: از ابتدای امسال تاکنون 25 کیلومتر و 600 متر آسفالت راه روستایی شفت با اعتبار یک میلیارد و 660 میلیون ریال و 27 کیلومتر و 700 متر راه روستایی فومن با اعتبار یک میلیارد و 360 میلیون ریال انجام شده است.
وی، گفت: در دو مرحله نیز بیش از پنج کیلومتر راه فرعی و اصلی فومن به ماسوله آسفالت تقویتی و روکش با اعتباری بالغ بر 9 هزار میلیون ریال انجام شد.


به گفته این مسئول، در مسیر راه فومن ـ رشت نیز چهار کیلومتر و 700 متر راه با اعتبار 6 هزار میلیون ریال روکش انجام شد و 8 کیلومتر راه روستایی فومن به گشت رودخان با اعتبار 500 میلیون ریال روکش شد ضمن اینکه روکش راه روستای اشکلن به زیده فومن با اعتبار اولیه یک‌هزار و 180 میلیون ریال در دست اجرا است.
وی با بیان اینکه هفت پل در فومن در دست اجراست، افزود: هفت پل روستایی در فومن و شفت با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 650 میلیون ریال در دست ساخت است که از این تعداد ساخت دو پل روستایی با هزینه معادل یک‌هزار و 650 میلیون ریال به اتمام رسیده است.
باذلی با اشاره به اینکه فومن دارای 493 کیلومتر و 13 متر راه فرعی، اصلی، روستایی و بزرگراه است، خاطر نشان کرد: شفت نیز دارای 45 کیلومتر و 23 متر راه فرعی، اصلی و راه روستایی است.
وی از اجرای چهار تقاطع غیرهمسطح در شفت خبر داد و ابراز داشت: هر چهار تقاطع از پروژه‌های ملی هستند و برآورد هزینه اولیه این تقاطع‌ها 121 میلیارد ریال است.
رئیس اداره راه فومن و شفت به پروژه‌های دهه فجر اشاره کرد و یادآور شد: در دهه فجر امسال چهار پروژه عمرانی در فومن با هزینه 6 هزار و 84 میلیون ریال و یک پل روستایی و دو راه روستایی شفت با اعتبار دو هزار و 357 میلیون ریال افتتاح می‌شود و در صورت مساعد بودن شرایط جوی تعداد پروژه‌های آماده برای بهره‌برداری افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به هدف‌گذاری 200 کیلومتر از راه روستایی در فومن و شفت، تصریح کرد: با هماهنگی فرمانداران دو شهرستان فومن و شفت و اداره کل راه و و ترابری استان، بیش از 200 کیلومتر از راه روستایی دو شهرستان را هدف‌گذاری کردیم که از این میزان آسفالت راه بیش از 55 کیلومتر به اتمام رسیده و 45 کیلومتر باقی مانده نیز آماده آسفالت شده و به پیمانکاران نیز ابلاغ شده است.
باذلی با بیان اینکه 30 کیلومتر از راه‌های روستایی فومن و شفت لایه شن‌ریزی شده است، افزود: این راه آماده زیرسازی است.
وی، کمبود اعتبارات را از مشکلات اصلی اداره راه فومن و شفت عنوان کرد و اذعان داشت: در نرم بین‌المللی سالانه سه تا شش درصد هزینه ساخت راه‌ها باید برای نگه‌داری آن هزینه شود در حالی که هزینه تخصیص یافته برای راه این دو شهرستان بسیار کم است و با رویه کار و حجم فعالیت‌ها همخوانی ندارد و راهداران تلاش می‌کنند با همین بودجه کم آسیب راه‌های گیلان را به حداقل برسانند.

منبع خبرگزاری فارستاريخ : ۱۳٩٠/۱۱/۱ | ٦:٢٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.