معاون عمران استاندار گیلان گفت: به دلیل انفجار ایستگاه گاز رشت، گاز مصرفی یک سوم شهر رشت در مناطق استادسرا، حمیدیان، گلسار، یخ‌سازی و رودباری به صورت منطقه‌ای قطع می‌شود.

محمد اکبرزاده لحظاتی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به انفجار ایستگاه گاز این شهر اظهار داشت: این ایستگاه یکی از مراکز انتقال گاز به رشت بود که دچار انفجار شد و خسارت آن در دست بررسی است.

وی، با بیان اینکه میزان مصرف گاز شهر رشت 3.5 میلیون متر مکعب است، افزود: در حال حاضر یک میلیون متر مکعب گاز در لوله وجود دارد.

این مسئول، خاطرنشان کرد: گاز مصرفی یک سوم از شهر رشت در مناطق استادسرا، حمیدیان، گلسار، یخ‌سازی و رودباری به صورت منطقه‌ای قطع می‌شود.

وی با اشاره به تلاش نیروها برای تعمیر ایستگاه مذکور ابراز داشت: تلاش می‌شود تا پنج ساعت آینده گاز مناطق وصل شود.

اکبرزاده همچنین از مردم رشت، خمام، انزلی، شفت، صومعه‌سرا و فومن خواست تا نهایت صرفه‌جویی را در مصرف گاز داشته باشند و در حد یک بخاری و پخت و پز از گاز استفاده کنند.

منبع : فارستاريخ : ۱۳٩٠/۱٠/٢٩ | ٦:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.