'علی میرزایی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص جاده ملاسرا - شفت به زنجان اظهار داشت: احداث این جاده که یکی از آرزوهای مردم منطقه از گذشته محسوب می شود؛ با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و یکصد میلیارد ریال در قانون بودجه سال 90 صاحب ردیف شد.

وی افزود: بهره ‌برداری از مسیر 90 کیلومتری شفت ـ طارم ـ زنجان که شروع برنامه اجرایی آن از مصوبات سفر دوم استانی هیئت دولت به استان گیلان به‌شمار می‌رود، می‌تواند در خروج شهرستان‌های فومن، شفت و طارم از بن‌بست ارتباطی نقش برجسته‌ای داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مطالعه این طرح مراحل پایانی خود را سپری می‌کند، ادامه داد: اعتبار پیش‌بینی شده برای این طرح در سال‌جاری بالغ بر 40 میلیارد ریال است که از سوی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری تخصیص یافته و امسال این طرح از محور آب بر به ملاسرا عملیاتی می شود.

وی آغاز کار عملیاتی این طرح را در فازهای مختلف و از هر دو سمت استان های گیلان و زنجان عنوان و خاطرنشان کرد: بیشترین عملیات احداث این جاده با 90 کیلومتر در زنجان واقع شده و حدود 40 کیلومتر از این جاده نیز در محدوده گیلان قرار دارد که امیدواریم با اتمام طرح مطالعاتی آن، عملیات اجرایی طرح مذکور هرچه سریع‌تر آغاز شود.

میرزایی تصریح کرد: این جاده شفت، شهرستان های غرب و مرکز استان گیلان را به 8 استان غربی کشور از جمله زنجان ، کردستان ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و از طریق بزرگراه زنجان، شهرستان شفت را به استان های قم ، مرکزی و لرستان متصل می کند.

وی بیان داشت: این جاده با مشخصات راه اصلی از دهستان ملاسرا به بخش احمدسرگوراب شفت بزرگراه و از احمد سرگوراب تا زنجان راه اصلی با 8 درصد شیب خواهد بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: جاده ملاسرا - شفت به زنجان می تواند در بخش حمل ونقل جاده ای ، گردشگری و نیز کشاورزی، اشتغال قابل توجهی را برای ساکنین منطقه ایجاد و شهرستان شفت را از نظر اقتصادی و فرهنگی با رشد فزاینده ای روبرو کند.

میرزایی احداث این جاده را از اقدامات بسیار مؤثری دانست که شهرستان شفت را ‌به‌عنوان شهرستان استراتژیک در منطقه از نظر موقعیت اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی معرفی می کند.

به گزارش ایرنا، شفت در غرب مرکز استان گیلان دارای بیش از 64 هزار نفر جمعیت است که توسعه راه های ارتباطی این شهرستان مستعد در زمینه های مختلف بویژه کشاورزی، طبیعی و گردشگری و خروج این شهرستان از بن بست موجب شکوفایی و رونق بیش از بیش این منطقه از کشورمان خواهد شد.ک/3تاريخ : ۱۳٩٠/٩/۸ | ۳:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.