****
درخت کهنسال کنگول باسکم بر سر راه دسترسی به امامزاده اسحاق بر روی دامنه کوه و در ضلع غربی جاده در ارتفـاع 592 متـراز سـطح دریـای آزاد، درخت کنگول باسکم قرار دارد ، درخت کهنسال و تنومند افرا که تنـه آن دو نـیم تقسـیم شـد . بـرش دو طـرف درخت به حدی است که به صورت درب ورودی و خروجی درآمده است .
درختی بسیار جالب که داخل آن به اندازه یـک اتاق 3در4 خالی است . با این وجود همچنان پا برجا و سبز می باشد! اطراف درخت با خزه پوشـیده شـده اسـت . قـدمت
درخت به حدی زیاد است (حدود1000سال) که ریشه های آن در فاصله های دورتر و بیرون از زمین دیـده مـی شـوند . در اطراف آن ، درختان ممرز و خرمالو فراوان دیده می شود و منطقه جنگلی زیبایی را به وجود آورده است .
کـرف نیزبـه فراوانی یافت می شود . به دلیل جاذبه محلی و وجود درختان انبوه و تنومند و زمین همواره مردم زیادی به محل می آیند یـا در آنجا توقف می کنند

جهت دیدن تصاویر بیشتر لطفا به ادامه مطلب بروید

عکس : آقای ساسان سنایی

متن و تنظیم : مهدی پور (وبلاگ نصیرمحله)تاريخ : ۱۳٩٤/۱/٢٥ | ٧:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.