برای رسیدن به بقعه امامزاده ابراهیم شفت پس از عبور ازتابلوی احمد سرگوراب از روستای خرفکل عبور کرده و به شهرک صنعتی شفت می رسیم . در2 کیلومتری تابلوی احمد سرگوراب(ورودی امامزاده ابراهیم شفت) نصب شده است. در ارتفاع89 متری پارک جنگلی چوبر قرار دارد که پارک جنگلی دست کاشت صنوبر میباشد.در3 کیلومتری جنگلی سوزنی شکل شروع می شود وزیر نظر شرکت سهامی شفارود می باشد.

در6 کیلومتری، در ارتفاع69 متری بازار چوبر وجود دارد. در8کیلومتری به دو راهی می رسیم از سمت راست به امامزاده ابراهیم می رسد. مسیری زیبا ، کوهستانی–جنگلی است. از روستای مبارک آبادعبور می کنیم که در سمت راست آن به امامزاده اسـحاق مـی رود.


مسـیر مستقیم به سمت امامزاده ابراهیم می رود. علائم راهنمایی و گردشگری وجود دارد ، جاده آسفالته و خوب می باشد.Viewکـوه در سـمت راست جاده به زیبایی مسیر می افزاید. در سمت چپ دره کوچک با مزارع ورودخانه ای زیبا دیده می شود.در3 کیلومتری، روسـتای لاسک دیده می شود. کمی بالاتر جنگلهای دست کاشت صنوبر و لرگ بسیار دیده می شود از روستای کلوان عبور کرده به روسـتای ویسرود در5کیلومتری می رسیم.

در8کیلومتری بقعه امامزاده بابارکاب قرار دارد که در اطـراف آن خانـه هـای قـدیمی و سنتی به وفور یافت می شود ، از سرویس بهداشتی وآب لوله کشی شهری برخوردار می باشد . بعد از امام زاده بابا رکاب رودخانه بسیار زیبایی دیده می شود. بعد از عبور از سربالایی ملایم به روستای طالقان ، ابتدای منطقه ای می رسیم که مزار امامزاده ابراهیم در آن واقع است.(2/15) کیلومتری در7/16 کیلومتری به خرس سرا می رسیم که بالاتر از آن بر روی تابلویی نوشته شده»محل دفن پیرزن ملعون« در 18 کیلومتری به مزار شاهزاده ابراهیم می رسیم .

در این روستا خانه های تابستان نشین برای مسافران به وفور یافت می شود. این خانه ها با چوب(چوب بست) وبدون دیوار ساخته شده اند. حریم اتاق ها با پارچه از هم جدا می شود . بقعه امامزاده ابراهیم در ارتفاع 399 متری در قلب این روستا قرار دارد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر لطفا به ادامه مطلب بروید

باتشکر از آقای احمدی

جمع آوری و تنظیم :ک مهدی پور (وبلاگ نصیرمحله)تاريخ : ۱۳٩۳/۱٢/٢٤ | ٧:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.