بازارهای محلی همراه همیشگی تمام شهرها و بخش های گیلان از قدیم الایام تا امروز بوده ، مکانی که به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می شود ، یکی از این بازار ها دوشنبه بازار شفت می باشد .

شفت با دوشنبه بازارش  شهره عام و خاص میان بازارهای هفتگی می باشد ، چون تنها شهریست که در هفته فقط یک بازار بزرگ در آن برپا می شود و دیگر بخش ها و شهرهای کوچکش نیز بازارهایی جداگانه در دیگر روزهای هفته دارند اما نه به بزرگی  شفت  ، به عنوان مثال میتوان چهارشنبه بازار نصیرمحله ،یکشنبه بازار چوبر و ... را نام برد

به یقین می توان گفت تمام افراد بومی یا مهاجر ساکن در شفت حداقل همگی برای یکبار هم سری به این بازار بزرگ زده اند . مسافران عزیز هم که به شهرستان شفت  تشریف فرما می شوند نیز حتما اگر فرصتی برای توقف داشته باشند سری به این بازار زیبا خواهند زد .

یکی از مکان های این بازار ، مکان فروش ماکیان و طیور می باشد که در آن انواع  مرغ و خروس و اردک و غاز و بوقلمون و همچنین انواع تخم و جوجه های این حیوانات اهلی به فروش می رسد که بازار پر رفت و آمدیست و از صبح تا ظهر برپا می شود .

این گزارش تصویری از عرضه ماکیان در این بازار پر رونق تهییه شده است.

جهت دیدن تصاویر لطفا به ادامه مطلب بروید


*********

**********

*********

*********

**********

**********

***********

***********

منبع تصاویر : وب سایت خبری و تحلیلی صبح شفتتاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱۱ | ٧:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.