امامزاده ابراهیم یک امامزاده مدفون در شهرستان شفت استان گیلان است، که شهرت زیادی دارد، طوری که مردم آن را ابالفضل گیلان می نامند.آرامگاه امامزاده ابراهیم از جاذبه های زیارتی و تاریخی روستاهای گیلان است و علت اصلی شکل گیری آن به شمار می‌رود. بنای امامزاده، در طی سال‌های دراز، چندین بار بازسازی شده است.

در حال حاضر این بنا، به مساحت ۳۰۰ متر، در چهار طبقه احداث گردیده و شامل مسجد، صحن، سرویس بهداشتی، مهمانپذیر و فضای باز است. از مهم‌ترین جاذبه های طبیعی روستای امامزاده ابراهیم، جاده مسیر دسترسی به آرامگاه امامزاده است. این مسیر از جلگه‌ای زیبا با شالیزارها، خانه ها، رودخانه ها و کوهپایه های جنگلی  عبور می‌کند و در انتها به روستای امامزاده ابراهیم می‌رسد که بافت مسکونی  جالب توجه و بسیار دیدنی دارد.

ضمن تشکر از دوست عزیزم آقا مجتبی غلامعلی ساکن آلمان که ماه گذشته به امام زاده ابراهیم سفر کرده بودند و این تصاویر را برای بنده ارسال کردند، امیدوارم که شما عزیزان از دیدن این تصاویر لذت ببرید

جهت دیدن تصاویر بیشتر لطفا به ادامه مطلب بروید


گردآورنده : مهدی پور (نصیرمحله)تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٥ | ٩:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.