ییلاق تولاب بره (تولاوی بَره)

این ییلاق معروف از مسیر سلانسر رستم آباد با ماشین قابل دسترسی است. از آنجا بهاکثر ییلاقات شفت راه دارد. تولاب بره از امامزاده ابراهیم و ونی هم قابل دسترسی است. ارتفاع آن 2030 متر می باشد.

ییلاق پشَ رو

این ییلاق زیبا در دل دره ای در دامنه جنوب غربی قله نراب قرار دارد. بهترین راه دسترسی از مسیر خرمکش- آوینه ربار-النز - پش رو می باشد. اگر دنبال مسیرکوتاه تری می باشید می توانید با ماشین به تولاب بره رفته و به پش رو بروید.

جهت دیدن تصاویر بیشتر لطفا به ادامه مطلب بروید


ییلاق آفور

این ییلاق  از کنار رودخانه آوینه تا ییلاق شلمجار امتداد دارد و در دل جنگل است. در گذشته به خاطر آب و هیزم و موقعیت دامداری بسیار آباد بوده و پر از درختان گردو می باشد. اما امروزه فقط چند دامدار در این منطقه سکنی دارند.

ییلاق میندران

این ییلاق زیبا در دره ای زیبا و پرآب در مسیر ییلاق دایله سر قرار دارد و بسیار زیبا است.

ییلاق گمبو

ییلاق گمبو از ییلاقات خوش اب و هوا نزدیک دایله سر می باشد. دارای آب فراوان و از سیاهمزگی قابل دسترسی است.

ییلاق دایله سر

ییلاق دایله سر از زیباترین ییلاقات شفت است.ارتفاع ان حدود2100 متر است.از طریق مزگده سیاهمزگی - سوته - زرد خونی- دایله سر ، قابل دسترسی است. از آنجا به ییلاق گمبو و قله ملبهار می توان رفت. از غرب هم به تکاب و دیزاب راه دارد.

ییلاق لوت
این ییلاق مجموعه ای از دره ها و چشمه ها و شن اسکی های بکر و دیدنی دارد. از طریق خرمکش سیاهمزگی- شلمجار- پاشتون قابل دسترسی است. دامداران گلپر زیادی از این ییلاق برداشت می کنند.

ییلاق ونی

این ییلاق زیبا در دامنه قله نراب ( نراو) قرار دارد و ارتفاع متوسط آن بین 2000تا 2200 متر می باشد.از امامزاده ابراهیم با 4 ساعت کوه پیمایی ملایم قابل دسترسی است

ییلاق سوته

ییلاق سوته از زیباترین و معروفترین ییلاقهای شفت می باشد که از مزگده سیاهمزگی با 4 ساعت کوه پیمایی آرام قابل دسترسی است.

ییلاق اسکندکونkandakun

این ییلاق زیبا در مسیر امامزاده اسحق به دگرد و سیاسرک قرار دارد و 1500 متر ارتفاع دارد.

ییلاق کَسلاو

یکی از ییلاقات سیاهمزگی می باشد که در ارتفاع پایین در دل جنگل می باشد.از مسیر خرمکش با یک و نیم ساعت پیاده روی قابل دسترسی است.

ادامه دارد...

منبع : دیدنیهای شفت آقای رضا قنبرپور

گردآورنده : مهدی پور نصیرمحلهتاريخ : ۱۳٩۳/۱/٢٩ | ٦:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.