چراغ موسیقی تالش خاموش شد
استاد قسمت خانی درگذشت


استاد قسمت خانی در برگ ریزان پاییزی تالش به دیار باقی کوچ کرد و بی سر و صدا و بی آن که ما بتوانیم برای بقا و سلامتی اش کار مهمی انجام دهیم، غریبانه پر کشید. اکنون برایمان افسوس مانده است که چرا هنر که از گوهر برتر بود! ، این چنین مورد بی مهری قرار می گیرد و شرمساریم که در این وادی، هنر همیشه کمترین و ناچیز است. آری قسمت هم رفت، همانند دیگر بزرگان تالش و فرداها هم خبرهای دیگری خواهند آمد که ما را افسرده تر خواهند نمود. استاد قسمت خانی که توانست صدای تالش را به گوش ایرانیان و جهانیان برساند و موسیقی تالش را احیاء کند. او دیگر نیست و آن گونه که پیداست، هنوز آرشیو جامعی از آثارش گردآوری نشده و می توان گفت که مرگ قسمت خانی و امثال او که بسیار معدود هستند، یعنی خاموشی موسیقی تالش. امید است با همت فرهیختگان و نسل امروز تالش بتوانیم شاهد احیاء و اشاعه موسیقی تالش باشیم.
در خاتمه با اندوه فراوان درگذشت یکی از اسطوره های موسیقی تالش، "استاد قسمت خانی" ، را به همه مردمان سرزمین تالش تسلیت عرض می نماییم.
" تو مرا یاد کنی یا نکنی، باورت گر بشود،گر نشود؛ حرفی نیست، اما نفسم می گیرد، در هوایی که نفس های تو نیست!... "


...تاريخ : ۱۳٩٢/۸/٢٦ | ٥:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.