بازارهای سنتی، یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری گیلان است.

بازار ها از اولین تشکل های اجتماعی بشر محسوب می شوند. در گذشته علاوه بر بازارهای دائمی ، بازارهای هفتگی نیز برپا بوده و از دیرباز تا امروز از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. این بازارها، محلی برای تبادل کالا، فروش محصولات روستایی و صنایع دستی و خرید کالاهای شهر برای رفع نیاز است. در گذشته که مساله رفت و آمد روستاییان مثل امروز حل نشده بود، بازارها از اهمیت بیشتری برخوردار بودند.

امروز با وجود جاده‌های آسفالته و تراکم وسیله‌های نقلیه، روستانشینان نیاز چندانی را برای حضور در بازارها نمی‌بینند با این وجود بازارها هنوز هم خالی از لطف نیستند و در حال حاضر چنین بازار هایی را در اکثر شهر ها و روستاهای گیلان مشاهده می کنیم که محل عرضه ی بسیاری از محصولات کشاورزی و دامداری غیر صنعتی و صنعتی کشاورزان و بسیاری از مایحتاج دیگر مردم می باشند. بیشتر فروشندگان این بازارها مردان می باشند که البته زنان نیز در فروش سبزیجات و محصولات دامی و غذایی فعالیت دارند.

جهت دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب بروید


منبع :http://brn.blogfa.comتاريخ : ۱۳٩۱/۸/٧ | ٧:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.