فرماندار فومن گفت: وقوع سیل و طغیان رودخانه ماسوله رودخان، بیش از 25 میلیارد ریال خسارت در این شهرستان برجای گذاشته است

 

'اسماعیل قربانزاده' عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیل روز گذشته و صبح امروز که بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه ماسوله رودخان در بخش سردارجنگل فومن رخ داد، راه ارتباطی در روستاهای درفشه، چپول ،چپول کش،وخفی و کمال محله از توابع این بخش در فومن را مسدود کرد.

وی ادامه داد: وقوع این سیل همچنین به 20 دهنه پل ارتباطی و تعدادی سردهنه ها و انهار بخش کشاورزی شهرستان فومن در بخش سردارجنگل آسیب جزئی و کلی وارد آورده است.

فرماندار فومن خاطرنشان کرد: در جریان وقوع سیل روز گذشته با همت نیروهای امدادی و همکاری مردم منطقه، خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی نداشتیم.

وی یادآور شد: در سه سیل گذشته فروردین و تیرماه سالجاری، در مجموع بیش از 170 میلیون ریال به تاسیسات زیربنایی فومن شامل کشاورزی، راه های ارتباطی، پل ها و تاسیسات خدمات رسانی این شهرستان خسارت وارد شده است.

به گفته قربانزاده؛ با برنامه ریزی های انجام شده که با هماهنگی ستاد بحران استانداری گیلان انجام گرفته؛ پس از تامین اعتبارات لازم مناطق آسیب دیده بازسازی می شود.

شهرستان فومن با 97 هزار و 400 نفر جمعیت و دو بخش سردارجنگل و مرکزی، در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

به گزارش ایرنا، بارش شدید باران و طغیان رودخانه، چند ساعتی رفت و آمد ساکنان و مردم منطقه در محور ارتباطی پل روستای بداب شهرستان شفت در غرب استان گیلان را نیز با مشکل مواجه کرد

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران


...تاريخ : ۱۳٩۱/٦/۱۳ | ٦:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.