استاندار گیلان گفت: برای حمایت از شالیکاران به مدت سه ماه واردات برنج ممنوع اعلام شد.

 مهدی سعادتی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران به برگزاری نشست امروز با وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: صبح امروز در نشست بنده و تعدادی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با وزیر جهاد کشاورزی که در تهران برگزار شد، ممنوعیت واردات برنج تا سه ماه آینده مصوب شد.

وی از آغاز خرید تضمینی برنج پرمحصول به مباشرت شرکت غله منطقه 7 در استان خبر داد و گفت: طبق مصوبه اردیبهشت ماه دولت، هر کیلو برنج خزر به قیمت یک‌هزار و 720 تومان، برنج سفیدرود یک‌هزار و 510 تومان، برنج ندا و نعمت یک‌هزار و 280 تومان و برنج آمل یک‌هزار و 70 تومان خریداری می‌شود.

استاندار گیلان ادامه داد: در تلاش هستیم این قیمت‌ها باز هم افزایش یابد و شرکت غله منتظر ابلاغ نهایی در چند روز آینده است.

وی رونمایی سند راهبردی برنج در سفر دور چهارم هیئت  دولت به گیلان را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: در نشست مذکور مقرر شده مرکز توسعه نوغانداری کشور نیز در سفر دولت راه‌اندازی شود.

سعادتی با اشاره به افزایش دو برابری اعتبارات ملی جهاد کشاورزی گیلان ابراز کرد: این اعتبار امسال به 180 میلیارد تومان افزایش یافته که اختصاص آن از ابتدای انقلاب تاکنون بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات چایکاران در چند روزه آینده صورت می‌گیرد، اذعان کرد: راه‌اندازی سازمان زیتون در گیلان، تشکیل کار گروه ویژه چای و برنج به طور ماهانه در تهران و گیلان و تلاش برای برطرف کردن مشکلات شرکت سهامی شفا رود و پره‌های صیادی از دیگر مصوبات نشست مشترک 90 دقیقه‌ای مذکور با وزیر جهاد کشاورزی بوده است.

منبع : گیلان آنلاین


...تاريخ : ۱۳٩۱/٥/٢٥ | ٥:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.