در ادامه این مطلب نکاتی در مورد طرز استفاده از لپ تاپ و باطری لپ تاپ ارائه شده است که امیدوارم مورد استفاده قرار گیرد .

برای باراول حتماً دستگاه رابمدت 8 ساعت شارژ کنید. البته در عصرکامپیوتر ،  لپتاپها ابتدا 8 ساعت شارژ شده  و سپس نصب ویندوز  و آماده سازی آن انجا میشود و در نهایت به مشتری تحویل میدهیم

بجز بار اول در دفعات بعدی درصورت استفاده ازبرق حتماً به چراغ باطری لپتاپ خود توجه کنید.

اگرباطری شما 100 % شارژشده و چراغ نشانگر باطری لپتاپ  ازحالت نارنجی به سبز تغییر رنگ داده ، شارژر را را از برق کشیده وفقط با باطری کار کنید.

اگر با پیام Low Battery  مواجه شدید (و یا به صورت نارنجی و چشمک زن شدهبدین معنی است که  باطری رو به اتمام است و درصورت عدم توجه به این علامت، دستگاه بعدازچند دقیقه خاموش می شود. لذا باید مجددا شارژر را وصل کنید .

آداپتور نوت بوک را به هیچ دستگاه دیگری متصل نکنید.

روی سیم آداپتور، اجسام سنگین قرار ندهیدوروی آن نایستید. سیم آداپتور را در مسیر رفت وآمد،قرارندهید.

برای جدا کردن آداپتورازبرق، هیچگاه سیم آداپتور را نکشید وفقط ازدوشاخه بکشید.

سعی کنید برای ارتباط برق با آداپتورازسیم بلند استفاده نشود.
ازقراردادن نوت بوک درشرایط زیرخودداری کنید:
نورمستقیم آفتاب
محیط مغناطیسی
 باران ومحیط های مرطوب
 تکان شدید مخصوصاً درهنگام روشن بودن


از قرار دادن لپتاپ روی پاهای خود بمدت زیاد خودداری کنید زیرا لپتاپ دارای اشعه های مضر میباشد . سعی کنید از زیر لپتاپی و یا یک ش محافظ در زی لپتاپ استفاده کند .

استفاده از فن های زیر لپتاپ در افزایش عمر دستگاه و سرعت آن نیز تاثیر دارد چراکه گرما یکی از اصلی ترین دلایل کندی و خرابی دستگاهها میباشد .

بهیچوجه روی کیبورد آب یا چایی ریخته نشود چراکع درصورت ریخته شدن آب یا مایعات دیگر دستگاه از شای گارانتی خارج شده و کیبورد لپتاژ باید تعویض شود که هزینه زیادی (بالای 70 هزار تومان) دارد .

صفحه نمایش لپتاپ را فقط با پنبه مطوب شده با مایع مخصوص یا آب تمیز کنید .  از دست زدن به  صفحه نمایش و همچنین هد (اپتیک) درایو نوری لپتاپ  جداً خودداری فرمایید.

سعی کنید برای بازی و انجام کارهای تایپی زیاد و یا کارهای که به کلیک کردن زیاد نیاز دارد از ماوس و کیبورد بیرونی استفاده کنید چراکه کلیدهای چپ و راست لپتاپ بسیار حساس و ظریف هستند .

حتما از درایورهای لپتاپ خود یک پشتیبان داشته باشید . همچنین توصیه میکنم از نرم افزارهایی مانند Driver Magician برای بکآپ گیری از درایورهایی که نصب شده استفاده کنید .

منبع :عصر کامپیوترتاريخ : ۱۳٩۱/٥/٦ | ٧:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.