در لنگرود هفته دو روز «شنبه و چهارشنبه» بازارهای محلی تشکیل می گردد، در این بازارها با تولید مقادیر قابل توجهی برنج و چای و نیز صید ماهی پر رونق شده و خریداران بسیاری را به سوی خود جلب می کند.

در این بازارها علاوه از محصولات و تولیدات منطقه از انواع و اقسام مختلف اجناس و کالاهای داخلی و خارجی نیز به فروش می رسد.

در بازارها مال فروشان با صنایع دستی مانند حصیر و زنبیل و فرآورده های دیگر برخورد می کنیم که حاصل کار زنان و مردان زحمتکش روستاها است.

بازارهای لنگرود از جمله بازارهای درجه اول استان گیلان است، که فروشندگان دوره گرد استان را به سوی خود می کشاند و بیشتر فروشندگان از گیلان شرقی و بعضی از استان مازندران هستند و گروهی از گیلان غربی و کوهپایه های رودبار و رستم آباد در میان آن ها دیده می شود.

و بازار برنج فروشان در میان وسط شهر نزدیک مسجد شهداء و بقعه آقا سید حسین کیا قرار دارد.

و بازار ماهی فروشان نزدیک بازار برنج فروشان و در کوچه معروف به سماک کوچه است. که از آن منتهی به حرم و بقعه آقا سید حسین کیا می شود. و در موقعیت جنوبی قرار دارد.

و بازار میوه فروشان در ضلع شمالی بازار روز و هم پشت بانک کشاورزی در جنب پل بتونی در کنار بازار تره و بار سبزی قرار دارد و بخشی هم در نزدیک بانک ملی جنب بیمارستان امینی است.

در زیر عکسهایی از اینبازار براتون آماده کردم که امیدوارم خوشتون بیاد و ما را با نظرات و پیشنهادهای خود یاری فرمایید


کپی برداری از این مطلب با ذکر (وبلاک نصیرمحله ) بلامانع می باشدتاريخ : ۱۳٩۱/٤/٢٩ | ٦:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.