آن بزرگوار در محل میانده در مزار خودش آرمیده و پس از چهار نسل به حضرت علی ابن الحسین نسب می رساند . از ایشان که در کتب تاریخی معتبر نام برده به روایت جیلانی سیادت حکومتش بر دل ها و قلوب مومنین عاشق آل الله مدت ها طول کشیده تا در همین محل نیز به شهادت رسید . مزار متبرکه اش که به واسطه کرامات و شفاها و گره گشایی های فراوان دیده شده عاشقان فراوانی را از سراسر کشور به این بارگاه جلب می کند (سال وفات به روایتی 345 ه-ق ).
بقاع دیگری نیز وجود دارد که بدین شرح است:سیده بی بی سکینه از اولاد موسی بن جعفر و افراد متدینی که در آن اطراف ارمیده اند و مردم به آن ها اعتقاد و به زیارتشان می روند (روستای خانسر قاسم آباد)سیده جهان آبجی که می توان گفت در یکی از زیباترین محل های چابکسر آرمیده بزرگی وسر سبزی شمشادها خود دلیلی بر این زیبایی است او هم به سان دیگران میعاد گاه حاجتمندان است (محل چابکسر )اقا سید حسین (سورخانی ) آقا سید نصرالله و سید محمد (اوشیان)آقا سید عباس (فکیجور)آقا سید حسن و آقا سید رضی (چایجان)آقا سید ابوالقاسم (قاسم آباد سفلی)شیخ زاهد گیلان (شیخ زاهد محله )آقا سید احمد (دوران محله ).


منبع :http://www.chaboksar.blogfa.com

گردآورنده : وبلاگ نصیرمحله تاريخ : ۱۳٩٢/٤/۳٠ | ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.