بر اثر طغیان رودخانه ماسوله رودخان؛

راه ارتباطی یک روستا در فومن قطع شد

رشت - بخشدار بخش سردارجنگل شهرستان فومن گفت: بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه ماسوله رودخان ، راه ارتباطی روستای 'درفشه' از توابع این بخش در فومن قطع شد.

'حسین عظیمی نژاد' عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر شکسته شدن و از بین رفتن پل ارتباطی روستای درفشه، 40 خانوار این روستا در محاصره آب قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: همچنین روستاهای 'سیخ بن' ،'وخفی' ، 'چپول' ، 'چپول کش' و 'کمادول' بخش سردارجنگل فومن که بر اثر سیل اردیبهشت ماه گذشته، پل اصلی آنها تخریب شده بود و از پل ارتباطی موقت استفاده می کردند، در خطر محاصره آب هستند.

وی ادامه داد: بر اثر وقوع این حادثه، احتمال قطع ارتباط بیش از 150 خانوار این تعداد روستا با جاده اصلی وجود دارد.

بخشدار بخش سردارجنگل فومن اظهار داشت: طغیان رودخانه ماسوله رودخان به سردهنه های آبیاری کشاورزی و نیز بخشی از دیوارهای سایت آبرسانی غرب استان گیلان در روستای باغبانان در این بخش آسیب وارد کرده است.

عظیمی نژاد گفت: با آغاز بارندگی شدید خدمات رسانی توسط بخشداری، تعاونی دهیاران، راه و ترابری، هلال احمر، دیگر دستگاه های اجرایی و کمک مردم منطقه، با دستور تاکیدی فرماندار فومن شروع شد.

به گفته وی، میزان خسارات وارده در بخش سردارجنگل فومن ناشی از حادثه امروز در دست بررسی قرار گرفته است.

همچنین اسماعیل قربانزاده سرپرست فرمانداری فومن در بازدید از مناطق حادثه دیده در بخش سردارجنگل این شهرستان، روند خدمت رسانی به روستاهای در محاصره آب را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایرنا، بارش باران از ساعات اولیه صبح امروز در نخستین ماه تابستان و در بخش سردارجنگل فومن که منجر به طغیان رودخانه ماسوله رودخان فومن شد؛ همچنان ادامه دارد.

فومن در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرانتاريخ : ۱۳٩۱/٤/٢٦ | ٦:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : مهدی پور | نظرات ()
 
   
خدایا اگر ندانستم از تو چه بخواهم و از درخواست خودم حیران بودم ؛ تو مرا به آن چه صلاحم هست رهنمون باش.و دلم را بدانچه رستگاری من در آن هست؛متوجه فرماکه چنین کاری از توشگفت آور نیست و از کفایت های توناساخته نمی باشد.